تاثیر بك لینك در بهینه سازی سایت


لینك بگیر دات كام: در این مطلب قصد داریم بك لینك را معرفی كرده و نقش آن را در بهینه سازی سایت برای شما توضیح دهیم.

در طراحی سایت امروزه بحث بك لینك به دنبال سئو از مهمترین دغدغه ها در دنیای اینترنت به حساب می آید. همچنین روش مناسبی برای بازاریابی اینترنتی در مبحث تجارت الكترونیك می باشد.
در ابتدا به تعریف بك لینك می پردازیم بك لینك به پیوندهای گفته میشود كه از سایتهای دیگر به سایت شما داده میشود ، زمانی كه از سایت خود به سایت دیگر پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بك لینك دریافت كرده است.
گوگل به بك لینك ها بر اساس میزان محبوبیت و تعداد اهمیت می دهد هر گونه لینك به صفحات شما در سایت‌ها و صفحات دیگر كه توسط موتور‌های جستجو پیدا شود بك لینك است. سایت هایی كه بك لینك طبیعی ،زیاد دارند و همچنین محتوای جدید و منظم قرار می دهند رتبه خوبی دارند.
 
توجه داشته باشید كه بك لینك را نمی توان از سایتهای با پیج رنك بالا خرید زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو قدرتمند به راحتی سایتهایی كه جهت كسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینك میكنند را شناسایی نموده و از رتبه آنها میكاهد. البته شایان ذكر است اگر مایلید در یك سایت تبلیغات متنی بدهید، با Nofollow سازی لینك میتوانید دیگر نگران بوجود آمدن مشكلی برای سایت خود نباشید.
 
در طراحی سایت ایجاد مطالب جدید و مفید كاربران را  به قرار دادن لینك های شما در سایر وبلاگ ها و وب سایت ها می كند در این راستا می توانید از شبكه های اجتماعی برای بك لینك بیلدینگ سالم استفاده كنید. از مشخصه های لینك بد می توان به موارد زیر اشاره كرد:
 
√ لینك شدن كلمه مهم كلیدی سایت: مثلا اگر سایت در مورد سئو هست، در همه جا به كلمه سئو لینك میشود، این لینك غیره طبیعی و بد اطلاق میگردد، زیرا كاربران معمولا چنین كاری نمیكنند مگر اینكه پولی دریافت كرده باشند.
√ لینك شدن سایت در تمام صفحات سایت: این هم یكی از مواردیست كه باعث میشود بك لینك به بك لینك بد تبدیل شود، چون كمتر مدیر سایتی حاضر میشود لینك كسی را در تمام صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینكه پولی دریافت كرده باشد.
√ لینك شدن صفحه اصلی سایت: اگر همه به صفحه اصلی شما لینك بدهند و به مطالب سایت شما لینك ندهند جای نگرانیست، زیرا این مورد هم باعث میشود بك لینك به بك لینك بد تبدیل شود.
√ لینك شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط به موضوع سایت: معمولا كاربران در سایت خود لینكهایی را قرار میدهند كه با موضوع وبلاگشان مرتبط باشد، اگر موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشد و در آن سایت اسب فروشی را لینك كنید، طبیعی ست كه بك لینك بد است.
√ لینك شدن سایت در سایتهای كپی بردار و بی كیفیت: همانطور كه سایتهایی بی كیفیت خودشان كیفیت چندانی ندارند، لینكهایی كه از آنها به سایت شما ارسال میشود بد است و اگر آن سایتها اسپم باشند حتی باعث میشود در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برساند.
√ لینك شدن سایت به صورت مخفی: لینكها را قرار میدهند تا كاربران ببینند و از آن استفاده كنند، ولی زمانی كه لینك  مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیره طبیعی است.
 
تبادل لینك جهت از یاد بك لینك اگر به صورت Nofollow نباشد، امكان بروز مشكل به احتمال قوی است ولی اگر طرفین لینكها را به صورت نوفالو تغییر بدهند مشكلی از این بابت برایتان پیش نخواهد آمد.در مقاله ی لینك های nofollow و dofollow می توانید با nofollow و dofollow آشنا شوید.
شایان ذكر است در طراحی سایت اگر در موارد فوق لینك شما Nofollow باشد، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواهد دید.توجه داشته باشید كه موتورهای جستجو به خوبی ارتباط میان وب سایت شما و كلمات كلیدی و عبارت كلیدی منتخب شما را تشخیص داده و از این طریق توسط لینك های با ارزش و مرتبط با پیج رنك بالایی كه به شما پیوند می شوند،حمایت خواهید شد.
1396/04/24
18:06:05
5.0 / 5
4918
تگهای مطلب: بك لینك ساز , بك لینك , سئو , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
از دست ندهید!