اینترنت رایگان مخابرات


اینترنت رایگان برای مشتریان شركت مخابرات فعال شده و با پیش بینی های انجام شده، مشكلی از بابت ظرفیت شبكه مخابراتی وجود ندارد. در ادامه جزئیات فعالسازی اینترنت رایگان را بخوانید.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، انتشار ویروس كرونا، مردم را به قرنطینه خانگی تشویق نموده و از همان روزهای اول كه اعلام گردید برای پیشگیری از گسترش كرونا، بهتر است از هر رفت وآمد غیرضروری جلوگیری شود. افرادی كه این امكان برایشان فراهم بود، ماندن در خانه را ترجیح دادند. با تجمیع دانش آموزان، دانشجویان و كاركنانی كه ناچار به انجام فعالیتهای خود از منزل هستند، در استفاده از اینترنت، مصرف افزایش یافت.
افزایش چهل درصدی مصرف دیتای كشور در مدت یك هفته، اتفاقی كه اپراتورها خویش را برای آن آماده نكرده بودند، منجربه كاهش كیفیت اینترنت شد تا جایی كه زیرساخت اعلام نمود ظرفیت شبكه ارتباطی اپراتورها را حدود ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش داده است. اما با عنایت به این كه كرونا در كشور مهار نشده و تعداد مبتلایان به این ویروس روزبه روز افزایش می یابد، خیلی از كاربران خواهان امكاناتی همچون اینترنت مجانی برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی كه وزیر ارتباطات با آن موافقت نمود و از ارائه ۱۰۰ گیگ اینترنت مجانی ثابت اطلاع داد.
در این راستا محمدرضا بیدخام - مدیر كل ارتباطات و امور بین الملل شركت مخابرات ایران - در گفتگو با ایسنا، درباره اینترنت مجانی عرضه شده به مشتریان اظهار نمود: از ۱۸ اسفند ۱۰۰ گیگابایت اینترنت مجانی را به تمامی مشتریان اینترنت شركت مخابرات ایران اختصاص دادیم و طبق آمار این اینترنت برای بالغ بر ۹۹ درصد مشتریان فعال شده و می توانند از آن استفاده كنند.
وی با اشاره به افزایش مصرف اینترنت در ایام اخیر و كیفیت شبكه مخابراتی اظهار داشت: مصرف ترافیك شبكه شركت مخابرات از اول اسفند تا شب گذشته حدود ۳۴ درصد افزایش پیدا كرده است و از ۴۴۰۰ ترابایت به ۵۹۰۰ ترابایت رسیده اما مشكلی از بابت ظرفیت شبكه نداریم. شبكه مخابرات هم اكنون از پایداری برخوردار می باشد و خرابی خاصی تا كنون گزارش نشده است. همینطور تلاش بر این است كه با پیشبینی های انجام شده، اگر مصرف اینترنت با این روند ادامه داشته باشد مشكلی ایجاد نشود.
سخنگوی شركت مخابرات ایران با اشاره به اینكه از عرضه اینترنت مجانی استقبال زیادی شده است، اضافه كرد: هم اكنون مراكز آموزشی تعطیل هستند و دانش آموزان و دانشجویان از اینترنت برای حضور در كلاس های مجازی استفاده می نمایند و این ترافیك برای دوركاری شركت ها و سازمان ها هم مورد استفاده قرار می گیرد.
بیدخام درباره وضعیت بسته های اینترنت كه پیش از این برای مشتریان فعال بوده است، توضیح داد: هم اكنون اینترنت ۱۰۰ گیگابایتی برای همه مشتریان شارژ شده است، اما زمان بسته های اینترنتی كه افراد خریداری نموده اند سر جای خود باقی است و مطابق با زمان قرارداد با مشتریان محاسبه می شود.
پیش از این هم زمانی كه اعلام گردید مراكز آموزشی تعطیل هستند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صحبت با مدیران تلویزیون های اینترنتی اطلاع داد به جهت اینكه پخش مخصوص به كودكان و در بعضی از آنها تمامی فیلم ها و سریال ها مجانی شود، در حالیكه ترافیك مصرفی این تلوزیون ها هم نیم بها محاسبه می گردد.

سایت لینك بگیر دات كام ، با خرید بك لینك و خرید رپورتاژ آگهی به كسب و كارهای آنلاین كمك می كند با ارتقای رتبه گوگل مشتریان هدفمند خود را افزایش دهند و از رفت و آمدها و خریدهای حضوری در این روزهای شیوع كرونا پیشگیری شود. 
 


منبع:

1398/12/19
22:16:49
5.0 / 5
2542
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!