كاهش فروش كامپیوتر


به گزارش لینك بگیر دات كام عرضه و فروش كامیپوتر شخصی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بخاطر شیوع گسترده ویروس كرونا هشت درصد كاهش نشان می دهد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، كارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی كانالیز اخیرا از كاهش هشت درصدی عرضه و فروش كامپیوتر های شخصی در سه ماهه ی نخست سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس كرونا خبر می دهند.
طبق این گزارش كه در وب سایت ویندوز سنترال نیز آمده است، میزان فروش و عرضه كامپیوتر های شخصی كه در اولین فصل از سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازارهای جهانی شده اند، نسبت به زمان مشابه سال قبل هشت درصد افت و كاهش پیدا كرده است؛ به عبارتی دیگر از سال ۲۰۱۶ میلادی این اولین باری است كه میزان عرضه كامپیوتر های شخصی در این بازه زمانی تا این مقدار افت پیدا می كند.
از آنجایی كه شیوع گسترده ویروس كرونا سبب بروز مشكلات و دردسرهای فراوانی در زنجیره تامین شركت های تولید كننده محصولات تكنولوژی شده و خیلی از خطوط تولید كارخانه های مربوطه را متوقف و تعطیل كرده است، بنظر می رسد كه افت تعداد دستگاه های عرضه شده به بازار های جهانی در سه ماهه منتهی به مارس ۲۰۲۰ دلیل موجهی داشته است.
این در حالیست كه دوركاری و افزایش خانه نشینی شهروندان در خیلی از كشورهای جهان و همین طور آموزش الكترونیكی ناشی از شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار كرونا، سبب افزایش تقاضا برای خرید كامپیوتر های شخصی شده است.
كامپیوترهای شخصی و میزان عرضه ی آن نسبت مستقیم با میزان علاقمندی كاربران حرفه ای و برنامه نویسان به كار در این حوزه دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت كار این قشر زحمت كش اخیرا با محدودیتهای خصوصا سخت افزاری روبرو شده است.

لینك بگیر دات كام حامی برنامه نویسان و سئوكار های عزیز ایرانی است. 

1399/01/25
23:11:18
5.0 / 5
2230
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱