حمایت از ایده ها در حوزه حمل و نقل هوشمند


سخنگوی ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی گفت از ایده های فناورانه در حوزه ی حمل و نقل هوشمند حمایت می كنیم.

حمل و نقل هوشمند امروزه یکی از راه حلهای برون رفت از مشکلات ترافیکی است که گریبانگیر کلانشهرهای دنیا شده است.

مهدی محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در حوزه حمل و نقل هوشمند اظهار داشت: این بحث توسط این ستاد و با همکاری ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی انجام می شود، به نحوی که موضوع پشتیبانی از توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و ایده های فناورانه در حوزه حمل و نقل هوشمند توسط ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی مورد حمایت قرار می گیرند.
وی اظهار داشت: تجهیزات الکترونیکی که قابلیت نصب روی خودرو ها را داشته باشند، از طرف ستاد حمل و نقل پیشرفته حمایت خواهند شد و برای نصب این تجهیزات با خودروسازان وارد مذاکره می شویم.
محمدی خاطرنشان کرد: این پشتیبانی از طریق اعلام فراخوان به فعالان دانش بنیان و استارت آپی که دارای ایده های فناورانه در حوزه حمل و نقل هوشمند هستند، شروع شده است.
وی اضافه کرد: این برنامه برمبنای دو محور ساخت تجهیزات الکترونیکی، نرم افزارهای کاربردی و چاره ها و ایده های نرم افزاری پیگیری می شود به نحوی که تجهیزات الکترونیکی و سیستم های دیجیتال که به خودرو متصل شوند، از طرف ستاد حمل و نقل پیشرفته و با همکاری خودروسازان کشور در جهت بازارسازی حمایت می شوند.
محمدی خاطرنشان کرد: در حوزه اپلیکیشن ها و ایده های نرم افزاری نیز چاره هایی که مربوط به اینترنت هوشمند و فناورهای هوشمندسازی است مورد حمایت قرار می گیرند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی تاکید کرد: این حمایت مبتنی بر تسهیلات مالی برای توسعه اپلیکیشن های اینترنت اشیا و بازارسازی فرآیندهای مربوط به حمل و نقل هوشمند خواهد بود.
محمدی اظهار داشت: تابحال ۱۴۰ شرکت و استارت آپ فعال در سیستم های مبتنی بر اینترنت اشیا و فناوری خودرو در این فراخوان شرکت کرده اند و در مرحله ارزیابی قرار دارند. تعیین نوع حمایت ها و مدل همکاری در دست انجام است.
یکی از ایده های فناورانه در حوزه حمل و نقل هوشمند سایت هم ماشین است که راه اندازی و اجرایی نیز شده است. سایت هم ماشین با ایده اولیه کارپولینگ راه اندازی شده است. لینک بگیر دات کام با فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی با قیمت مناسب و تخفیف ویژه حامی استارتاپها و شرکتهای دانش بنیان است.

1399/02/18
12:56:29
3.3 / 5
2033
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
مهرداد:
سایت هم ماشین سایت خوبیه در این حوزه قوی کار کرده
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
از دست ندهید!