در روستاهای كشور:

گزارش مصرف اینترنت


به گزارش لینك بگیر دات كام بیش از نود درصد روستاهای كشور از پوشش موبایل و 89 درصد از اینترنت برخوردارند.

مهرداد ترابیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت ارتباطات با اعلان اینکه تا آخر سال ۹۸ حدود ۳۶ هزار و ۷۰۰ روستا، یعنی ۹۳ درصد روستاهای کشور از پوشش تلفن همراه برخوردار شدند، اظهار داشت: تقسیمات کشوری روستا به محدوده ای گفته می شود که بالای ۲۰ خانوار داشته باشد و هم اکنون در کشور بالای ۳۹ هزار روستا وجود دارد که توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در آنها یکی از اهداف دولت می باشد. وی افزود: برمبنای ماده ۶۸ برنامه ششم توسعه، ۸۰ درصد روستاهای کشور باید به پهن باند دسترسی داشته باشند و از ۴ خدمت پزشکی ازراه دور، آموزش از راه دور، بانکداری الکترونیک و کشاورزی ازراه دور بهره مند شوند. بر همین مبنا هدف گذاری وزیر ارتباطات برای سال ۹۹، اتصال ۱۰۰ درصدی روستاها به شبکه پهن باند است. البته امکان دارد حدود ۵ درصد روستاها به سبب شرایط خاص جغرافیایی، شامل این هدف گذاری نشوند. ترابیان در مورد دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات در سال گذشته، اظهار داشت: در سال ۹۸ نزدیک به ۳۵ هزار روستا، یعنی حدود ۸۹ درصد از روستاهای کشور به پهن باند شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا کرده اند؛ این آمار در سال ۹۶ حدود ۳۲ درصد کل روستاهای کشور را شامل می شد. همین طور تا آخر سال ۹۸ بیش از ۳۱ هزار و ۵۰۰ روستا به تلفن ثابت دسترسی پیدا کرده اند.

وی با اشاره به افزایش پوشش ارتباطی و پهن باند روستاها در دو سال قبل اشاره کرد: هنگامی که وزارت ارتباطات مشغول شبکه سازی در روستاها بود، بسیاری انتقاد می کردند که پوشش پهن باند در روستاها چه ضرورتی برای کشور دارد؟ اما با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، راه اندازی آموزش الکترونیکی نشان داد اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی این سال ها زیرساختی را به وجود آورده که در خیلی از روستاهای دورافتاده دانش آموزان می توانند آموزش الکترونیکی را تجربه کنند. ترابیان اضافه کرد: در دوران کرونا مصرف ترافیک اینترنت در روستاها نیز مانند شهرهای کشور تقریباً دو برابر شده است. با این تفاوت که با برداشته شدن برخی محدودیت ها در شهرها، شاهد افت ترافیک اینترنت بوده ایم، اما در روستاها همچنان مصرف ترافیک اینترنت بالا است و البته این مساله تابحال مشکل خاصی برای وضعیت دسترسی روستاها ایجاد نکرده است.

مصرف بیشتر از اینترنت در مناطق روستایی و به بیانی افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور می تواند خبر خوبی برای کسب و کارهای آنلاین باشد که بازار ایشان در حال گسترش روزافزون بوده و می توانند از این فرصت طلایی بهره حداکثری را ببرند. برای افزایش مشتریان کسب و کارهای اینترنتی بهترین روش خرید رپورتاژ آگهی و خرید بک لینک جهت ارتقا در گوگل است تا از رقبا جلو افتاده و بتوان بیشترین مشتری هدفمند را جذب نمود. لینک بگیر دات کام در این خدمات در خدمت صاحبان کسب و کار است.

1399/02/25
14:25:17
5.0 / 5
1803
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
از دست ندهید!