طبق اعلام رگولاتوری؛

مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به انتها رسید


لینك بگیر دات كام: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اتمام مهلت اپراتورهای موبایل برای اجرای مصوبه جدید خدمات ارزش افزوده تلفن همراه آگاهی داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، حسین فلاح جوشقانی در توئیتر اظهار داشت: ۱۵ خرداد ۹۹ مهلت پایانی اپراتورها برای اجرای مصوبه موسوم به «پایان وس» است. وی افزود: بنابر بررسی ها، زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه ۳۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل آماده است و اپراتور رایتل بنا دارد کل خدمات ارزش افزوده تلفن همراه را متوقف نماید. معاون وزیر ارتباطات اشاره کرد: این مصوبه از دوشنبه پیش رو، لازم الاجرا است. به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، رگولاتوری امروز (۱۴ خردادماه) با ابلاغ نامه ای به اپراتورهای موبایل از آنها خواست تا خدمات ارزش افزوده را مطابق با مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به مشترکان عرضه کنند.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه سال ۹۸ باتوجه به مصوبه شورای عالی فضای مجازی، الحاقیه ای برای مصوبه ۲۴۸ درباره ارائه و استفاده از خدمات ارزش افزوده موبایل تصویب کرد. این مصوبه به سبب وجود برخی چالشها در ارائه خدمات ارزش افزوده و ناآگاهی بعضی از مشترکان در مورد شرایط و هزینه های عضویت، روش های استعلام وضعیت عضویت و یا لغو آن به تصویب رسید و قرار بود از ۱۵ اردیبهشت سال ۹۹ اجرا شود که باتوجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و موانع فنی برای پیاده سازی فرآیندهای مناسب در شبکه اپراتورها برای اجرای مفاد مصوبه، این زمان بندی تا ۱۵ خردادماه تمدید گردید. در مصوبه جدید رگولاتوری، موضوع اعتبار خدمات ارزش افزوده پیش بینی شده است که برمبنای آن مشترک می تواند بسته خدمات ارزش افزوده را با قیمت مشخصی خریداری کند و اپراتورها نیز فقط به مشترک اجازه می دهند خدمات ارزش افزوده را تا سقف اعتبار تعیین شده فعال کند. در همین حال هرگونه مبلغی که بابت خدمات ارزش افزوده از مشترکان تلفن ثابت و یا تلفن همراه دائمی یا اعتباری کسر می شود باید از محل اعتبار تعیین شده باشد. دارندگان پروانه هم موظف می باشند بعد از دریافت درخواست خدمات ارزش افزوده از طرف مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان استفاده از آنرا به مشترک اطلاع داده و حداکثر تا سقف اعتبار خدمات ارزش افزوده مشترک، سرویس درخواستی را برای وی فعال کنند. هرگونه تمدید یا فعال سازی باردیگر اعتبار خدمات ارزش افزوده باید بعد از درخواست مجدد از طرف مشترک صورت گیرد. دارنده پروانه موظف است بعد از اختتام اعتبار خدمات ارزش افزوده، پیامکی در خصوص اختتام اعتبار این خدمات برای مشترک ارسال نماید و برای مشترکین تلفن ثابت و همراه دائمی به صورت جداگانه صورتحساب صادر کند.


منبع:

1399/03/15
22:51:14
5.0 / 5
1771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴