گیت هاب كدهای منبع خودرا در قطب شمال ذخیره كرد


گیت هاب سال قبل از برنامه های خود برای ذخیره سازی كدهای تمامی نرم افزارهای منبع باز این سایت در محلی ایمن در قطب شمال آگاهی داده بود و حالا این تصمیم را عملیاتی كرده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، گیت هاب که یک پلت فرم میزبانی کدهای برنامه نویسی است برای تضمین دسترسی نسل های آینده به کدهای منبع نرم افزارهای میزبانی شده در این سایت و به سبب نگرانی از وقوع رویدادهای غیرمنتظره که ممکنست سبب نابودی تمدن بشری شود، این تصمیم را گرفته است.
گیت هاب بر این باور است که نگهداری اطلاعات منبع در محیط دست نخورده و ایمن قطب شمال دسترسی به آنها را برای هزار سال آینده تضمین می نماید. جولیا متکالف مدیر برنامه های راهبردی گیت هاب در این مورد گفته است: پس از چند بار تأخیر در اجرای این برنامه به سبب شیوع ویروس کرونا سرانجام این پروسه در ۸ جولای سال ۲۰۲۰ تکمیل شد.
حجم کل این آرشیو ۲۱ ترابایت است و داده های مذکور بر روی یک نوع فیلم دیجیتال بادوام که کامپیوتر ها یا انسان با بهره گیری از یک عینک بزرگ کننده کاراکترها قادر به خواندن آنها هستند، ذخیره شده است. داده های مورد اشاره در محلی ایمن در مجمع الجزایر نروژی Svalbard ذخیره شده اند.

1399/04/30
14:21:09
5.0 / 5
1701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
از دست ندهید!