ممنوعیت استفاده كاری از واتساپ در تركیه


تركیه با صدور دستورالعمل جدیدی خواهان عدم استفاده كارمندان بخش دولتی از اپلیكیشنهای پیام رسانی مانند واتساپ و تلگرام برای ارتباطات رسمی گردید.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دفتر تحول دیجیتال ریاست جمهوری ترکیه دستورالعملی را برای کاهش ریسکهای امنیتی در فناوریهای اطلاعات مورد استفاده توسط سازمانهای دولتی تدوین کرده است. در این دستورالعمل از مسئولان سازمانها خواسته شده است بجای پیام رسانهایی نظیر واتساپ و تلگرام از اپلیکیشنهایی که در داخل کشور طراحی شده و تحت کنترل این سازمان قرار دارند یا سرورهای آنها برای ارتباطات درون سازمانی داخل ترکیه قرار دارند، استفاده کنند. کارمندان بخش دولتی ترکیه برای ارتباطات شخصی آزادند از واتساپ و تلگرم استفاده کنند.

در این دستورالعمل خواهان خودداری از استفاده از اپلیکیشنهای موبایلی برای مبادله اطلاعات و ارتباطات محرمانه شده اما برنامه هایی که توسط سازمانهای دولتی مجاز به طراحی برنامه های پیام رسان رمزنگاری شده، طراحی شده اند شامل این ممنوعیت نمی شوند. این دستورالعمل همین طور حاوی فهرست سیاه و فهرست سفید از برنامه های غیرمناسب و مناسب برای ارتباطات است.

دفتر تحول دیجیتال ریاست جمهوری ترکیه همین طور خواهان تحلیل امنیتی چند لایه ای برای ایمیلهایی شد که از منابع خارجی دریافت می شوند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری دیلی صباح، مدیر دفتر تحول دیجیتال ریاست جمهوری ترکیه اظهار نمود که این دستورالعمل بعد از حدود یک سال زمان و بررسی نظرات ۲۶۶۰ کارشناس تدوین شده است.
1399/05/10
22:43:16
5.0 / 5
1733
تگهای مطلب: اپل , اپلیكیشن , امنیت , ایمیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵