با ارائه دادخواستی به دیوان عالی؛

تلاش ترامپ برای بلاك كردن منتقدانش در توئیتر ادامه دارد


كاخ سفید دادخواستی را تقدیم دیوان عالی ایالات متحده كرده تا ترامپ بتواند منتقدانش را در زیر پست های توئیتری خود بلاك كند. وی هم اكنون چنین امكانی را ندارد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از نیوز دات کام، کاخ سفید قبل از این دراین زمینه به یک دادگاه عادی در آمریکا شکایت کرده بود، اما این دادگاه درخواست رئیس جمهور آمریکا را رد کرده بود. از همین رو دولت آمریکا به دیوان عالی این کشور متوسل شده و امیدوار است بتواند نظر مثبت آنرا به دست آورد.
حکم دادگاه مقابل ترامپ نخستین بار در جولای ۲۰۱۹ اعلام شده بود و برمبنای آن دونالد ترامپ حق ندارد در یک مکان عمومی منتقدان خودرا بلوکه کند. البته سایر کاربران توئیتر از چنین حقی برخوردار می باشند، اما ترامپ به سبب اینکه رئیس جمهور آمریکاست و باید پاسخگوی عملکرد خود در قبال همه مردم باشد از چنین قابلیتی برخوردار نیست.
استدلال ترامپ این است که وی بجای حساب رسمی رئیس جمهور آمریکا در توئیتر به آدرس POTUS از حساب شخصی خود استفاده می نماید و پس باید چنین حقی داشته باشد. اما نه توئیتر و نه دادگاه فدرال آمریکا این استدلال را نپذیرفته اند.
مدیران توئیتر در ماه های اخیر بارها پست های ترامپ را به سبب نشر اطلاعات دروغ، نفرت پراکنی و ترویج خشونت حذف یا محدود کرده اند و ناتوانی وی برای بلوکه کردن نظرات مخالفانش در ذیل حساب کاربری شخصی به خشم ترامپ افزوده است.

1399/06/01
22:36:13
5.0 / 5
1555
تگهای مطلب: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴