سناریوی فیس بوك برای انتخابات؛

احتمال محدودیت دسترسی كاربران به شبكه های اجتماعی در آمریكا


مدیر امور جهانی فیسبوك از برنامه ریزی این شبكه اجتماعی برای مدیریت شرایط حاد پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این كشور اطلاع داده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، وی که با نشریه تایمز مالی مصاحبه کرده تصریح کرده که فیسبوک در حال برنامه ریزی برای بدترین سناریوهایی است که امکان دارد پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پاییز رخ دهد و به آشوب خیابانی و اعتراض های دامنه دار منجر شود.
به گفته وی، فیسبوک در حال بررسی این مورد است که چگونه باید در مقابل مقوله هایی مانند آشوب های مدنی و خشونت های شدید طرفداران دو نامزد انتخاباتی که در فضای مجازی هم بازتاب خواهد داشت واکنش نشان دهند. این شبکه اجتماعی در سال های اخیر بارها به بی عملی و بی تفاوتی نسبت به نفرت پراکنی و انتشار مطالب مروج خشونت، نژادپرستی، هتاکانه و غیره متهم شده است.
کلگ در بخشی از این مصاحبه تصریح کرده که اگر هرج و مرج های پس از انتخابات تشدید شود و کار به خشونت بکشد امکان دارد دسترسی کاربران و هم کارکنان فیسبوک به برخی قابلیت های این شبکه اجتماعی محدود شود. وی در مورد جزئیات این محدودیت ها و طرح ها توضیحی نداد.
وی به بعضی از اقدامات مشابه فیسبوک در این حوزه در سایر کشورها مانند سری لانکا و میانمار اشاره کرده و افزود بی توجهی به نفرت پراکنی در اینترنت می تواند خشونت ها را تشدید کند.
تایمز مالی در انتهای این مصاحبه مدعی شده فیسبوک ۷۰ سناریو را برای آشوب های پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نظر گرفته و در این حوزه از مشورت برخی سناریونویسان و برنامه نویسان نظامی در بالاترین سطح جهانی هم برخوردار می باشد. همچون افرادی که در این برنامه ریزی ها در فیسبوک حضور داشته اند، می توان به شریل سندربرگ و شخص مارک زاکربرگ هم در کنار نیک کلگ اشاره نمود.


منبع:

1399/07/03
12:14:55
5.0 / 5
1448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
از دست ندهید!