ادامه مبارزه آمریكا برای ممنوعیت تیك تاك و وی چت


لینك بگیر دات كام: دولت ترامپ بعد از متحمل شدن دو شكست حقوقی برای مسدود كردن دانلود اپلیكیشنهای چینی تیك تاك و وی چت، با ادامه مبارزات دادگاهی مواجه می باشد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، قضات آمریکایی در دو حکم جداگانه، شواهدی که نشان داده است اطلاعات کاربران آمریکایی مورد دسترسی دولت چین قرار گرفته و امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته و سبب فرامین فوق العاده وزارت بازرگانی آمریکا و صدور ممنوعیت این اپلیکیشنها شده است را زیر سوال بردند.

قاضی کارل نیکولز، قاضی منطقه ای آمریکا که اواخر روز یکشنبه فرمانی را برای پیشگیری از اجرای ممنوعیت دانلود تیک تاک صادر کرد، شواهد دولت را زیر سوال برد و اعلام نمود دولت شواهد گسترده ای درباره این که چین به منزله یک تهدید امنیت ملی قابل توجه است، ارائه کرده است اما هیچ شواهد خاصی از تهدید ناشی از تیک تاک و همینطور موثر بودن ممنوعیت دانلود این اپلیکیشن برای مقابله با این تهدید ارائه نکرده است.

در قضیه اپلیکیشن پیام رسان چینی وی چت هم لورل بیلر، قاضی آمریکایی در کالیفرنیا نوشت که باآنکه دولت نشان داده که فعالیت های چین نگرانیهای امنیت ملی قابل توجهی به وجود آورده اما شواهد چندانی از موثر بودن ممنوعیت وی چت برای همه کاربران آمریکایی به منظور رفع نگرانیهای مذکور ارائه نکرده است.

بیلر تاریخ ۱۵ اکتبر را برای رسیدگی به درخواست تجدیدنظر وزارت دادگستری در حکمی که وی صادر کرده است، تعیین کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت بایت دنس که مالک تیک تاک است و تنسنت هولدینگز که مالک وی چت است، جاسوسی از کاربران آمریکایی را تکذیب کرده اند.

منبع:

1399/07/08
23:13:50
5.0 / 5
1500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳