با همكاری گوگل، فیس بوك و توئیتر؛

آمریكا: ۹۲ دامنه اینترنتی مورد استفاده ایران را مسدود كردیم!


وزارت دادگستری ایالات متحده آمریكا از انسداد 92 دامنه اینترنتی آگاهی داد كه ادعا می شود از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تحت پوشش رسانه های خبری افكار عمومی در آمریكا را هدف قرار می دهند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از بلومبرگ، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت محلی اعلام نمود ۹۲ وبسایتی را که ادعا می شود از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برای فعالیت تبلیغاتی و خبری مورد استفاده قرار می گرفت، مسدود کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا ادعا نمود که چهار دامنه از ۹۲ دامنه اینترنتی مسدود شده تحت پوشش رسانه های خبری موثق در داخل خاک آمریکا فعالیت نموده و تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار داشته اند. بنا ادعای وزارت دادگستری آمریکا، این وبسایتهای مسدود شده با عملیات تبلیغاتی افکار عمومی آمریکا را در حوزه سیاستهای داخلی و خارجی تحت تأثیر قرار می دادند.
در همین ارتباط، «دیوید اندرسون» دادستان کالیفرنیای شمالی مدعی شد: «نمی توانیم به ایران اجازه دهیم که خودرا در پشت نقاب سایت های خبری جعلی پنهان کند. اگر ایران می خواهد با بهره گیری از امکانات ایالات متحده شنیده شود، باید ماهیت واقعی خودرا آشکار کند».
وزارت دادگستری آمریکا همین طور در ادامه ادعاهای خود افزود که باقی ۸۸ دامنه اینترنتی مسدود شده در پوشش سایت های خبری محلی و با «انتشار اطلاعات جعلی و طرفدار ایران» مخاطبانی را در اروپا، خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا هدف قرار می دادند.
وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود که شناسایی این دامنه های اینترنتی حاصل مشارکت گوگل، فیسبوک و توئیتر با پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) بوده است. مطابق این ادعا، فعالیت تمامی این ۹۲ وب سایت، ناقض تحریم های آمریکا مقابل حکومت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

1399/07/17
13:08:33
5.0 / 5
1581
تگهای مطلب: اینترنت , سایت , فیسبوك , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱