كلاهبرداری از مدیران وبسایت ها به روش تبلیغات سئو


شگرد بالا بردن سئو سایت ازجمله روش هایی است كه با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی شروع شده است و آگهی هایی با مضمون بالا بردن سئو سایت می تواند مدیران سایت ها را ترغیب به پیگیری مبحث كند و زمینه را برای كلاهبرداری از مدیران سایت ها فراهم آورد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، به کارگیری تکنیک های سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جست وجو) برای انجام موثر تبلیغات یک روش متداول در دنیاست. سئو سایت را می توان مجموعه روش هایی برای تغییر استراتژیک وبسایت ها و بالا بردن رتبه آنها در موتورهای جست وجو دانست، که هرچه این رتبه بالاتر باشد در صفحات اولیه موتورهای جست وجو قرارگرفته و میزان بازدید از سایت بیشتر خواهد شد.
همینطور نقش تبلیغات در شکل گیری و رونق یک کسب وکار بسیار مهم بوده و انجام تبلیغات گسترده و مناسب می تواند تضمین کننده ادامه فعالیت و درآمدزایی بالا باشد. بنابراین بعضی از افراد سودجو از این توانایی سوءاستفاده کرده و با انجام تبلیغات کاذب تلاش می کنند کاربران را فریب داده و فعالیتهای مجرمانه خویش را دنبال کنند.
شگرد بالا بردن سئو سایت ازجمله روش هایی است که با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی شروع شده است و آنطور که پلیس فتا اخطار می دهد، می تواند زمینه را برای کلاهبرداری از مدیران سایت ها فراهم آورد. ازاین رو هر آگهی با مضمون بالا بردن سئو سایت می تواند مدیران سایت ها را ترغیب به پیگیری مبحث کند. ازاین رو مدیران و گردانندگان سایت ها باید با دقت بیشتری نسبت به این گونه تبلیغات برخورد کنند.
سرقت اطلاعات از مهم ترین اهداف مجرمان سایبری و یکی از شگردهای جمع آوری اطلاعات کاربران، سایت های فیشینگ است. رصد فضای مجازی سایت هایی جعلی را نشان داده است که برای عرضه خدمات به کاربران، اطلاعات حساب افراد را جمع آوری و از این اطلاعات سوءاستفاده کرده یا آنرا در اختیار دیگران قرار می دهند.
ارسال لینک های جعلی و هدایت کردن قربانیان به صفحات فیشینگ از مهم ترین شگردهای مجرمانه برای سرقت اطلاعات مالی و هویتی کاربران به حساب می آید. بنابراین پلیس فتا اخطار می دهد که کاربران نباید به هیچ عنوان فریب این گونه تبلیغات و آگهی های اغواکننده را بخورند.
کارشناسان امنیتی حوزه فناوری اطلاعات هم بارها درباره فیشینگ اخطار داده اند. اگر بخواهیم در مقابل تهدیدات سایبری ایمن باشیم، باید موارد امنیتی را رعایت نماییم. یکی از موارد امنیتی این است که هوشیار باشیم، هر ایمیلی را باز نکرده و روی هر لینکی کلیک نکنیم، آدرس سایت ها را دقیق چک نماییم که همان آدرس مورد نظر باشد، زمانی که یک سایت ما را به مرحله پرداخت هدایت می کند، دقت نماییم که مثل همان نوشته شده باشد.
مدیران و گردانندگان سایت ها باید دقت کنند که محبوبیت شان از دید مخاطبین بر مبنای پارامترهایی مانند میزان مدت زمان مشاهده سایت، کامل بودن سایت، لینک دهی دیگران به سایت و اقداماتی از این قبیل سنجیده می شود و در پایان بر مبنای پالایش های انجام شده، رتبه سایت شما مشخص می شود و بایستی مراقب تبلیغات دروغین در این حوزه بود.
منبع:

1399/07/21
14:22:18
4.0 / 5
1683
تگهای مطلب: امنیت , ایمیل , پلیس فتا , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
ناشناس:
بررسی نماد اعتماد در سایتهای سئو خیلی مهمه
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲