به روزرسانی ویندوز ۱۰ برای حذف و بلوكه كردن نرم افزار فلش


به گزارش لینك بگیر دات كام مایكروسافت با هدف تسریع در حذف نرم افزار مخرب و ناایمن فلش به روزرسانی جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ را بگونه ای طراحی نموده كه باعث حذف این نرم افزار و پیشگیری از نصب آن می شود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، به روزرسانی جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ به صورت انتخابی عرضه شده و نصب آن زمینه را برای حذف نرم افزار فلش از دنیای مجازی فراهم می آورد.
نرم افزار فلش یکی از ناایمن ترین برنامه های اینترنتی است که هکرها و ویروس نویسان بارها از آن برای نفوذ به دیگر برنامه ها، سیستم عامل ها و شبکه های اطلاع رسانی سو بهره برده اند.
این به روزرسانی که KB۴۵۷۷۵۸۶ نام دارد، نرم افزار فلش را به صورت مستقل پاک می کند. اما باعث حذف نرم افزار مورد اشاره از محیط مرورگرهای اینترنتی مانند اج یا سایر مرورگرهای اینترنتی نمی گردد.
مایکروسافت قبلاً اعلام نموده بود که پشتیبانی از نرم افزار فلاش را در ویندوز ۱۰ تا آخر سال ۲۰۲۰ به پایان می رساند. همینطور این شرکت تصریح کرده که هیچ بسته به روزرسان دیگری را برای Internet Explorer ۱۱ عرضه نمی نماید.
در آخرین نسخه از مرورگر اینترنتی اج هم که از موتور کروم گوگل بهره می گیرد، پشتیبانی از نرم افزار فلاش تنها تا ژانویه سال ۲۰۲۱ صورت خواهد گرفت. گوگل هم قبلاً اعلام نموده بود تا دسامبر سال ۲۰۲۰ به پشتیبانی از نرم افزار فلش آخر می دهد.

1399/08/08
19:42:14
5.0 / 5
1505
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
از دست ندهید!