تشویق به استفاده از پیام رسان های داخلی


به گزارش لینك بگیر دات كام نایب رئیس كمیسیون فرهنگی اظهار داشت: باید بگونه ای عمل نماییم تا با تقویت هرچه بیشتر پیام رسان های داخلی، هر ایرانی به هنگام گزینش میان پیام رسان های داخلی و خارجی گزینه داخلی را در اولویت قرار دهد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس غلامرضا منتظری در مورد رویکرد کمیسیون تخصصی فرهنگی مجلس شورای اسلامی نسبت به مبحث فضای مجازی گفت: برای کمیسیون فرهنگی مجلس در مرحله اول چند اولویت اصلی تعریف شده است، محور اول جمعیت و خانواده، محور دوم مبحث فضای مجازی و تقویت پیام رسان های داخلی، محور سوم مبحث سبک زندگی و مبحث دیگر ساختار صدا و سیما است، البته تعریف این اولویت ها به این مفهوم نیست که کمیسیون به مسائل دیگر رسیدگی نمی کند بلکه ما به کارهای فراوان دیگری در دستور کار کمیسیون توجه داریم و رسیدگی به مباحث فوق الذکر فقط برای ما دارای اولویت است.

وی در گفت و گو با ایسنا افزود: در حوزه مبحث جمعیت بررسی های طرح جمعیت تعالی خانواده به پایان رسید و طرح توسط صحن علی مجلس هم اعلام وصول شد، اما در حوزه فضای مجازی رویکرد اصلی کمیسیون فرهنگی تقویت پیام رسان های داخلی است، رویکرد ما رویکرد سلبی نیست بلکه رویکرد ایجابی است، ما باید بگونه ای عمل نماییم تا با تقویت هرچه بیشتر پیام رسان های داخلی، هر ایرانی به هنگام گزینش میان پیام رسان های داخلی و خارجی گزینه داخلی را در اولویت قرار دهد.
 

پیامرسان های داخلی

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان نمود: هر کشوی تمایل دارد محصولات ساخت خویش را که با کیفیت های مطلوب خود مطابقت دارد مصرف کند و در حوزه ای گام بگذارد که موجب سربلندی کشور خود شود، طرح در رابطه با تقویت پیام رسان های داخلی و مصونیت بخشی در جامعه در حوزه فضای مجازی در دستور کار است و دوستان در حال مطالعه های اولیه بر روی آن هستند، بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری حالا فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است دشمن در صدد این است که با بهره گیری از این فضا اهداف خویش را عملی کند.
نماینده مردم گرگان و آق آقلا اضافه کرد: اینکه بگوییم فضای مجازی به صورت کلی فیلتر شود منطقی نیست، ولی به صورت طبیعی در کمیسیون فرهنگی برای برخی مباحث در این حوزه چارچوب هایی را تعریف می نماییم تا هنگامی که کاربر و جامعه هدف ما از این فضا استفاده می نماید هم حریم شخصی او حفظ شود و هم اصول اخلاقی و ارزش های ما زیر سوال نرود.
 

کیفیت پیامرسانهای داخلی

اما چیزی که اهمیت بالایی در استقبال مردم از یک پیامرسان دارد، علاوه بر حس امنیت از اینکه اطلاعات شخصی و چت های خصوصی اش به دست فرد یا ارگانی نیافتد، کیفیت پیامرسان است. فاکتورهایی از جمله سرعت خوب، پایداری و غیره برای مردم اهمیت دارد تا بتوانند به یک پیامرسان اعتماد کنند.
در این مطلب خواندید:
1399/08/17
12:46:44
5.0 / 5
1563
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱