سرقت اطلاعات میلیون ها نفر در حمله سایبری به سوپرماركت هندی


لینك بگیر دات كام: اطلاعات شخصی میلیون ها نفر از كاربران سوپرماركت اینترنتی هندی ˮبیگ بسكتˮ در جریان یك حمله سایبری دزدیده شد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، هری منون، مدیرعامل و یکی از موسسان سوپرمارکت آنلاین "بیگ بسکت" این حمله را تایید نمود که اولین بار توسط شرکت تحقیقات امنیت سایبری سایبل آمریکا گزارش شده بود. اطلاعات به سرقت رفته شامل آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و نشانی کامل هستند که در دارک وب به قیمت بیش از ۴۰ هزار دلار به فروش گذاشته شده اند.

منون به بلومبرگ نیوز اظهار داشت: یک رخنه اطلاعاتی صورت گرفته و ما این مسئله را به پلیس جرایم سایبری گزارش کرده ایم اما به سبب ادامه تحقیقات، به ابعاد این حمله اشاره ای نکرد.

با روی آوردن فزاینده کاربران به اینترنت برای تهیه مایحتاج خود در دوران همه گیری ویروس کرونا، جرایم سایبری بالا رفته است. گروه علی بابا هولدینگ که حامی بزرگ سوپرمارکت آنلاین "بیگ بسکت" است، اوایل امسال هدف حمله سایبری قرار گرفته بود که به پایگاه داده واحد لازادای این شرکت رخنه کرده بودند.

اما مقامات هندی برای انجام تحقیقات دیجیتالی به حد کافی مجهز نیستند. بانگالور که هاب فناوری هند است، هشت واحد پلیس جرایم سایبر در یک سال قبل تشکیل داده که در راس هر کدام یک بازرس پلیس قرار دارد اما خیلی از کارکنان این واحدها برای تحقیق درباره فیشینگ، هک و سایر انواع حملات آنلاین تعلیم ندیده اند. بعضی از این دفاتر هر ماه صدها شکایت دریافت می کنند اما خیلی از این جرایم حل نشده باقی می مانند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، "بیگ بسکت" که مقر آن در بانگالور است، محصولات غذایی به خریداران در بیش از دهها شهر می فروشد. این سوپرمارکت آنلاین سرگرم مذاکره برای فروش حدود ۵۰ درصد سهم به ارزش حدود دو میلیارد دلار به گروه تاتا است.
1399/08/19
14:48:23
5.0 / 5
1442
تگهای مطلب: آنلاین , امنیت , ایمیل , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲