محصول دانش بنیان ایرانی امنیت شبكه را ارتقا داد


محققان یك شركت دانش بنیان موفق به تولید محصول جامع امنیت هارد دیسك بعنوان سرویسهای امنیتی شبكه شدند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید نرم افزارها، تجهیزات و عرضه خدمات در رابطه با امنیت شبکه همچون پیچیده ترین و با اهمیت ترین محصولات و خدمات در حوزه زیرساخت های اینترنتی است. با عنایت به خودداری شرکتهای بزرگ بین المللی از فروش این نرم افزارها به کشور یک شرکت دانش بنیان موفق شد، این محصولات را با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی ایران ساخت کند.
بهنام عبدالله شمشیرساز مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: با عنایت به کمبودی که در عرصه تولید نرم افزارها و تجهیزات حفاظتی مشاهده می کردیم، تصمیم گرفتیم با ایجاد یک شرکت دانش بنیان نسبت به بومی سازی این اقلام مهم اقدام نماییم.
این فعال دانش بنیان افزود: یکی از تولیدات این شرکت محصول جامع امنیت هارد دیسک است. این محصول سرویسهای امنیتی موجود در هارد دیسک را قابل استفاده می نماید. این سرویس ها به صورت پیش فرض در اختیار کاربر قرار نمی گیرد و با کمک این محصول جامع این سرویس ها در دسترس خواهد بود و امنیت داده های درون هارد دیسک حفظ می شود.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکتهای خارجی حاضر نبودند این نرم افزار را به ایران بفروشند. این در شرایطی است که ما در این شرکت به کمک متخصصان جوان ایرانی موفق شدیم تا نمونه ایرانی را با یک دهم قیمت محصول مشابه خارجی تولید نماییم.
شمشیرساز ضمن اشاره به موفقیت های شرکتهای دانش بنیان، اظهار داشت: در صورتیکه این مسیر را ادامه دهیم، اطمینان دارم که کشور در این عرصه به خودکفایی کامل می رسد. البته این در صورتی است که حمایت های لازم، از جانب دستگاههای متولی و اجرایی تخصیص یابد. زمانی که آغاز به کار کردیم بعضی از مدیران شرکت ها می گفتند که بومی سازی این نرم افزارها در ایران امکان ندارد و با دیده تردید به محصولات ایرانی نگاه می کردند.
وی همینطور بیان نمود: با گذشت زمان و اثبات کارایی و کیفیت این محصولات و خدمات، نظر این افراد تغییر نمود. با این همه هنوز هم لازم است که در این حوزه فرهنگ سازی لازم صورت گیرد و با اجرای قانون همه نهادهای خصوصی و دولتی از استفاده از نرم افزارهای خارجی که دارای تولید مشابه داخلی است، منع شوند. با عنایت به این که محصولات ما اغلب در صنایع بزرگی مانند خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد این مساله امکان پذیر است.


منبع:

1399/08/22
20:05:00
5.0 / 5
1537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
از دست ندهید!