هشدار درمورد كاهش هزینه حملات هكری


لینك بگیر دات كام: كارشناسان امنیتی هشدار می دهند هزینه انجام یكی از متداول ترین حملات هكری موسوم به DOS كاهش شایان توجهی یافته و سهولت انجام آن نیز افزایش یافته است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ZDNet، بررسی های انجام شده دراین زمینه نشان میدهد انجام حملات DOS با سوءاستفاده از محصولات ناایمن مورد استفاده برای اتصال به اینترنت روز به روز در حال گسترش است و هزینه این حملات نیز آنقدر کاهش یافته که تقریباً هر فردی در جهان می تواند آنرا تامین کند.
حملات DOS مبتنی بر کنترل لشگری از ابزار قابل اتصال به اینترنت توسط هکرها و بهره گیری از آنها برای ایجاد ترافیک اینترنتی فزاینده بر روی سایت های هدف بمنظور از دسترس خارج کردن آنها است. این اختلال در یک دهه اخیر به شکل گسترده صاحبان مشاغل را تهدید کرده و سوء استفاده از آن پس از شیوع ویروس کرونا نیز بیشتر شده است.

روش هک سایت

یافته های مؤسسه امنیتی دیجیتال شادو نشان میدهد هزینه هر حمله DOS از ۲۵ دلار در سال ۲۰۱۷ به تنها ۷ دلار امسال میلادی کاهش یافته و پیچیدگی های فنی این کار نیز کمتر شده است. همین طور این حملات را می توان به آسانی برای مدت چند دقیقه تا چند ساعت برنامه ریزی کرد.
یکی از دلیلهای فنی کاهش شدید هزینه حملات DOS، همه گیر شدن ابزار و وسایل مبتنی بر اینترنت اشیا است که در بیشتر موارد کاربران آنها به سبب بی توجهی از کلمات عبور پیش فرض این دستگاه ها استفاده می نمایند و همین مورد سبب می شود هکرها به آسانی کنترل ابزار مورد اشاره را برای حملات DOS در دست بگیرند.
 

حمله DoS چیست

حمله منع سرویس یا حمله بندآوری خدمات (به انگلیسی: Denial of Service attack یا به اختصار DoS) در علم رایانه حمله منع سرویس یا حمله منع سرویس توزیع شده، تلاش برای خارج کردن ماشین و منابع شبکه از دسترس کاربران مجازش می‌باشد؛ در واقع هر حمله ای علیه دسترس پذیری به عنوان حمله منع سرویس تلقی می‌شود. اگرچه منظور از حمله DoS و انگیزه انجام آن ممکن است متفاوت باشد، اما بطور کلی شامل تلاش برای قطع موقت یا دائمی یا تعلیق خدمات یک میزبان متصل به اینترنت است.


منبع:

در این مطلب خواندید:
  1. روش هک سایت
  2. حمله DoS چیست
1399/08/23
12:36:17
5.0 / 5
1725
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
از دست ندهید!