كارگزاری دولت الكترونیك در اپ های پركاربرد


به گزارش لینك بگیر دات كام، تمامی اپلیكیشن های پركاربرد كشور با بیشتر از یك میلیون كاربر فعال، می توانند بعنوان كارگزاران دولت الكترونیكی با سازمان فناوری اطلاعات ایران همكاری كنند.در ادامه می خوانید:

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، به دنبال تصویب مصوبه راه اندازی «سامانه یکپارچه پیام ایران» در شورای اجرایی فناوری اطلاعات، بعنوان صندوق الکترونیکی خدمات دولت، سازمان فناوری اطلاعات برای همکاری با پیام رسان ها و اپلکیشن های بومی فراخوان داد. مطابق با این مصوبه که در ارتباط با شانزدهمین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات می شود، سازمان فناوری اطلاعات ایران باید «سامانه یکپارچه پیام ایران» را با هدف فراهم کردن امکان تبادل الکترونیکی میان مردم و دستگاههای دولتی تا ۶ ماه آینده ایجاد نماید. این سرویس برای کاهش تردد شهروندان و ساماندهی و یکپارچه سازی راهکارهای تبادل پیام بین مردم با دستگاههای اجرایی، کاهش زمینه تخلفات مبتنی بر تبادل پیام با مردم، همچون جعل، کلاهبرداری و نقض حریم خصوصی و همینطور صرفه جویی در هزینه های دولت و آمادگی برای پاسخگویی سریع به نیازهای ارتباطی با مردم، بخصوص در شرایط بحران، راه اندازی می شود. بر این اساس سازمان فناوری اطلاعات ایران موظف شده که با استفاده حداکثری از زیرساخت های دولت الکترونیکی موجود از قبیل سکوی دولت همراه و ارتقای سامانه کارپوشه ملی ایرانیان، جهت بهره برداری عموم شهروندان، کسب و کارها و دستگاههای اجرایی، «پیام ایران» را به نحوی آماده کند که امکان ارسال انواع مختلف پیام بین دستگاههای اجرایی و ذینفعان وجود داشته باشد. ازاین رو دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران، فراخوان عرضه خدمات سکوی دولت همراه به اپلیکیشن های مورد تأیید را منتشر نموده است.

فراخوان برای اپلیکیشن های پرکاربر

در این فراخوان آمده است: در جهت عرضه خدمات دولت همراه به شهروندان از راه سکوی دولت همراه بعنوان یکی از ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی و بر مبنای ماده ۶ مصوبه شماره دو جلسه شانزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور مورخ ۷ مهرماه ۹۹ درمورد مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیردولتی در سامانه «پیام ایران»، از تمامی اپلیکیشن های پرکاربرد کشور بعنوان کارگزاران دولت الکترونیک دعوت به عمل می آید. این کسب و کارها در صورت دارابودن شرایط ذیل می توانند نسبت به عرضه خدمات دولت الکترونیکی در اپلیکیشن خود اقدام نمایند. - انعقاد قرارداد با سازمان فناوری اطلاعات ایران با بازه زمانی حداقل سه ساله - اپلیکیشن یا اپلیکیشن های عرضه شده توسط شرکتهای متقاضی باید بیشتر از یک میلیون کاربر فعال داشته باشد. - داشتن سالیانه حداقل ۴۰ میلیون تراکنش با قیمت ۵۶۰ ریال به ازای هرتراکنش سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد که مبلغ پیش پرداخت قرارداد در زمان عقد قرارداد نهایی خواهد شد. همینطور شرکتهای متقاضی باید نسبت به عرضه ضمانت نامه های مالی لازم به سازمان فناوری اطلاعات ایران اقدام نمایند. شرکتها پس از اتصال به سامانه پیام ایران سه ماه فرصت دارند تا پروتکل های «فنی »، «امنیتی » و «حفظ حریم خصوصی » ابلاغی از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران را از معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات این سازمان دریافت نمایند. متقاضیان دارای شرایط فوق باید درخواست مکتوب و مستندات خویش را حداکثر تا ۳۰ آبان ۹۹ به دبیرخانه سازمان فناوری اطلاعات ایران (معاونت دولت الکترونیکی) تحویل دهند. بعد از بررسی اسناد و سامانه های متقاضیان، سازمان فناوری اطلاعات ایران مبادرت به عقد قرارداد با شرکتهای واجد شرایط خواهد نمود.
 


منبع:

1399/08/26
13:12:15
5.0 / 5
1905
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱