قوانین جدید گوگل كروم


به گزارش لینك بگیر دات كام، قانون جدید گوگل توسعه دهندگان افزونه های كروم را مجبور می كند موارد استفاده از اطلاعات كاربران را اعلام كنند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، طبق قانونی جدید از ژانویه سال جدید، توسعه دهندگان افزونه هایی که در فروشگاه کروم عرضه می شوند باید موارد استفاده خود از اطلاعات کاربران را اعلام کنند. قانون جدید گوگل آنها را ملزم می کند نوع اطلاعات جمع آوری شده ( مانند اطلاعات استفاده از سرویس یا شناسه های شخصی) را توضیح دهند.

علاوه بر آن توسعه دهندگان افزونه ها باید نسبت به رعایت سیاست جدید هم تعهد دهند که فروش اطلاعات به شرکتهای طرف سوم، اجازه استفاده از اطلاعات برای مقاصد غیر مرتبط و اتکا به اطلاعات برای کنترل اعتبار فرد و پولشویی را منع می کند. توسعه دهندگان افزونه ها می توانند از الان بیانیه شفاف سازی شده خویش را اعلام کنند. البته تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی این بیانیه ها در فروشگاه کروم نمایش داده نمی شوند. در صورت عرضه نشدن بیانیه، گوگل برای توسعه دهندگان پیام اخطار ارسال می کند. البته چنین قانونی لزوما بازدارنده نمی باشد و افزونه های مخرب می توانند به سادگی اطلاعات جمع آوری شده را گزارش نکنند. اما توسعه دهندگان خاطی به محض شناسایی از فروشگاه کروم اخراج می شوند.
 

1399/09/03
12:32:49
5.0 / 5
1691
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲