قانون

خرید و فروش اكانت بازی


به گزارش لینك بگیر دات كام، با تكیه بر ضرورت توجه كاربران به ضوابط مالكیت امتیاز بازی معاون نظارت بنیاد ملی بازی های كامپیوتری، در مورد برخی سودجویی ها در تقویت اكانت ها و كدهای تقلب و فروش آن به بازیكنان اخطار داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، معاون نظارت بنیاد (عقیل منصوری) با اعلان اینکه بازی های کامپیوتری از گذشته در کنار سایر جنبه های آموزشی و فرهنگی بعنوان یک تفریح مهیج شناخته می شدند، اشاره کرد: امروزه بازی های کامپیوتری بعنوان یکی از مهارت های درآمدزا مطرح است. بر همین اساس، شاهد آن هستیم که امتیاز بازی و هزینه های مادی و معنوی (اعم از پول، مهارت، وقت) که برای رسیدن به آن صرف می شود، بعنوان یک دارایی مورد معامله قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه طبق قوانین داخلی بیشتر بازی ها، به اشتراک گذاری نام کاربری و رمز با دیگران غیرمجاز شناخته شده و مسئولیت استفاده از آن بر عهده سازنده حساب کاربری بازی است، اضافه کرد: خرید و فروش اکانت به مثابه اشتراک گذاری اکانت است و در صورت شناسایی، غالبا بازی سازها مبادرت به مسدود کردن آن خواهند کرد. خانواده ها و خریداران این حساب های کاربری، باید اطلاع داشته باشند که خریداری یک اکانت و رمز به مفهوم قانونی بودن بهره برداری از آن بازی نیست.

قانون فروش اکانتهای بازی

معاون نظارت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری با اعلان اینکه غالب بازی سازان، به شدت با متقلبین مبارزه می کنند و در صورت استفاده از برنامه جانبی، دیگر اکانت های فرد متقلب را نیز مسدود می کنند، اظهار داشت: افرادی که به تولید و عرضه اکانت مشغول هستند نیز ممکنست در معرض خطر باشند.
منصوری با تاکید بر آن که امتیاز بازی متعلق به کسی است که مهارت و هوش انجام مراحل آنرا داشته باشد، اضافه کرد: سودجویان برای کسب درآمد مبادرت به عمل تقویت اکانت ها (cheat boosting) به وسیله برنامه های جانبی و کدهای تقلب و سپس فروش آن می کنند، که معمولا بعد از مدتی مسدودیت دائم اکانت را به دنبال خواهد داشت. همین طور باید در نظر داشت کاربر با خرید اکانت، به سبب وجود امکان بازپس گیری اکانت توسط صاحب اولیه اکانت (که ایمیل اصلی را در اختیار دارد) خواسته یا ناخواسته احتمال خطر از دست دادن آن و هدر رفتن پولش را می پذیرد.
 

دسترسی به برخی اکانت های هک شده

وی اظهار داشت: دسترسی به اکانت های هک شده یا دزدی به سبب احتمال تغییر رمز عبور توسط صاحب اکانت، بعد از مدتی ممکن نخواهد بود و حتی در مواردی مشاهده شده بعضی از فروشندگان سودجو، رمز اکانت های فروخته شده را تغییر می دهند که طبعا دسترسی به آن برای خریدار قبلی اکانت غیرممکن می شود.
معاون نظارت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری با سفارش به گیمرها برای توجه به وضعیت قانونی استفاده از بازی های کامپیوتری از نظر قوانین کشور و همین طور قوانین داخلی خود بازی ها اشاره کرد: بالا بردن امنیت اکانت و استفاده از تایید دومرحله ای، دسترسی هکرها به آنرا به حداقل می رساند، همین طور باید دانست رسیدگی مراجع قانونی درباب اعمالی که افراد درباره بازی های غیرمجاز انجام می دهند و پول هایی که رد و بدل می شوند، مشمول پیچیدگی هایی است که بهتر است افراد سراغ چنین تجربه ای نروند.

توصیه به گیمرها

بازی های یارانه ای در مدت کوتاهی بعد از پیدایش، نه فقط تحوّل عمیق و اساسی در نظام تفریحات و سرگرمی کودکان به وجود آورد، بلکه هم اکنون، گستره بازی های کامپیوتری بعنوان یک وسیله گذران اوقات فراغت، به زندگی بزرگسالان نیز کشیده شده است. توسعه صنعت دیجیتال باعث شده تا کیفیت گرافیکی تصاویر بازیها بهبود یافته و از این طریق جاذبه های تصویری زیادی برای نوجوانان و جوانان ایجاد شود.
خواسته یا ناخواسته باید بپذیریم که بازی­های رایانه­ ای همانند بسیاری دیگر از پدیده های عصر فناوری اطلاعات به زندگی ما راه یافته و یکی از سرگرمی های کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان در عصر جدید است. این تحولات باعث شده است تا امروزه ساخت بازی­ ها به یک صنعت با گسترده ترین و سودآورترین حرفه تبدیل گردد.


 


منبع:

1399/09/04
11:19:30
5.0 / 5
1471
تگهای مطلب: بازی , اشتراك , امنیت , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲