یك تهدید امنیتی جدی؛

هك ایمیل مدیران مایكروسافت


لینك بگیر دات كام: یك هكر با فروش اطلاعات دسترسی به صدها ایمیل متعلق به مدیران شركت مایكروسافت تهدید امنیتی جدی برای این شركت به وجود آورده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، اطلاعات ایمیل های سرقت شده مربوط به برخی مدیران ارشد مایکروسافت، معاونان آنها و مدیران میانی این شرکت است که بیش از صدها آدرس ایمیل را شامل می شود.
مدیران مورد اشاره علاوه بر آمریکا در بعضی کشورهای اروپایی و در شعبات مایکروسافت در این کشورها مشغول به کار هستند و برخی از آنها نیز مسئولیت هایی در فروشگاه های زنجیره ای این شرکت بر عهده دارند.
فروش اطلاعات حساب های ایمیل مورد اشاره نخستین بار در یک بازار زیرزمینی متعلق به هکرهای روسیه شروع شد. قیمت هر یک از این آدرس های ایمیل بسته به موقعیت مدیر مالک آن از ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در نوسان است.
بررسی های مؤسسه امنیتی KELA نشان میدهد سرقت اطلاعات ایمیل های مذکور بوسیله کامپیوتر هایی رخ داده که آلوده به تروجان AzorUlt بوده اند. این تروجان همچون بدافزارهای مشهوری است که برای سرقت اطلاعات به کار می رود. اصالت بعضی از این آدرس های ایمیل تأیید شده و مایکروسافت در حال اطلاع رسانی دراین زمینه به مدیران و کارمندان خود است.
 

1399/09/10
15:56:06
5.0 / 5
1543
تگهای مطلب: امنیت , ایمیل , بدافزار , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
از دست ندهید!