مشكل شركتهای فناوری در اروپا


به گزارش لینك بگیر دات كام، اتحادیه اروپا تلاش دارد با وضع قوانینی سرعت رشد شركتهای بزرگ فناوری و قدرت سلطه آنها بر بازار را كنترل كند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از گیزموچاینا، اتحادیه ی اروپا تصمیم دارد با تصویب یک قانون جدید از گسترش بیش از اندازه پلت فرم های آنلاین یا قدرت گرفتن بی رویه آنان برای مقابله با رقبایشان، جلوگیری کند.

به قول مارگرت وستاگر، کمیسیونر رقابت این اتحادیه، قانونگذاران خواستار تحقیقاتی در رفتارهای پیشین پلت فرم ها، جریمه ها و شبهات درباره رفتارهای غیر قانونی شرکتهای بزرگ فناوری هستند. همینطور رقبای شرکتهای بزرگ با موانع زیادی روبرو هستند همچون آنکه مدت زمان زیادی طول می کشد تا شکایات بررسی و با رفتارهای ضدرقابتی مقابله شود. این تاخیرها خساراتی جبران ناپذیر به کسب وکارشان می زند. علاوه بر آن مقامات اتحادیه اروپا تصمیم دارند هفته آینده پیشنهاداتی را منتشر کنند که به قانونگذاران اجازه می دهد درباره شرکت هایی که سریع رشد می کنند و قدرت سلطه در بازار می یابند، تحقیقاتی انجام دهند. نمونه ای از این موارد گوگل و فیسبوک هستند. وستاگر در اینباره اعلام نمود این روشی آینده نگرانه برای اجرای قوانین رقابت در بازار است. به بیان دیگر ملزومات شرکتهای بزرگتر برای عرضه عمومی سهام خود در بورس سختگیرانه تر از رقبای کوچکتر خواهد بود. حتی امکان دارد این ملزومات شرکتهای بزرگ را مجبور کند اطلاعات را با رقبایشان یا قانونگذاران اتحادیه اروپا به اشتراک گذارند.


به نظر می رسد دلیل جلوگیری از رشد این شرکتهای فناوری (مانند گوگل و فیسبوک) که عمدتا امریکایی هستند، برای حمایت از شرکتهای اروپایی و ترس از خروج بی رویه ارز از اروپا باشد.


منبع:

1399/09/11
10:26:07
3.3 / 5
1491
تگهای مطلب: گوگل , آنلاین , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
احمد:
محدودیتهایی که برای شرکتهای بزرگی مثل گوگل و فیسبوک اعمال میشود به رشد شرکتهای داخلی آنها کمک می کنند و کار خوبیست
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴