آمار اینترنت روستایی


به گزارش لینك بگیر دات كام گزارش جدید اتحادیه بین المللی مخابرات نشان می دهد كه ۴۰ درصد خانه های روستایی در سراسر جهان فاقد دسترسی به اینترنت هستند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از زد دی نت، برمبنای همین گزارش میزان دسترسی به اینترنت در خانه های شهری تقریباً دو برابر میزان دسترسی به اینترنت در خانه های روستایی است.
این آمار که مربوط به سال ۲۰۱۹ است نشان میدهد حدود ۷۲ درصد از خانه های شهری در سراسر جهان به اینترنت دسترسی دارند. اما این رقم در مورد خانه های روستایی به حداکثر ۳۸ درصد می رسد.
گزارش مورد اشاره حاکیست میزان دسترسی به اینترنت در مناطق شهری کشورهای در حالت توسعه ۲.۳ برابر بیشتر از میزان دسترسی به اینترنت در نقاط روستایی است. در مقابل این شکاف در کشورهای توسعه یافته بسیار کمتر است و به ترتیب ۸۷ و ۸۱ درصد از خانه های شهری و روستایی در این کشورها به اینترنت دسترسی دارند.

اینترنت روستایی

گزارش مورد اشاره نشان میدهد ۱۷ درصد از جمعیت مناطق روستایی جهان در مناطق فاقد پوشش تلفن همراه زندگی می کنند و ۱۹ درصد از کل مناطق روستایی تحت پوشش خدمات تلفن همراه تنها به نسل دوم خدمات مخابراتی سیار دسترسی دارند که پوشش اینترنت بسیار ضعیفی را در دسترس قرار می دهد.

می توان گفت ضریب نفوذ اینترنت با گسترش اینترنت روستایی ، افزایش چشمگیری پیدا می کند. در ایران نیز وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات، وعده های امیدوارکننده ای در خصوص گسترش قابل توجه اینترنت روستایی داده اند، که باید در عمل نتیجه آنرا در آینده نزدیک دید.
 


منبع:

در این مطلب خواندید:
  1. اینترنت روستایی
1399/09/12
12:58:17
5.0 / 5
1550
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
از دست ندهید!