وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

كاهش قیمت اینترنت


به گزارش لینک بگیر دات کام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره قیمت اینترنت گفت: اینترنت نه تنها گران نشده و نخواهد شد، بلکه درصورت رشد ترافیک، در سال آینده هم ارزان تر خواهد شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود، از کاربران خود خواست سولاتی را مطرح کرده تا به آنها پاسخ دهد. وی در پاسخ به این پرسش که چرا اینترنت گران شده، اظهار داشت: نه فقط گران نشده و نخواهد شد، بلکه درصورت رشد ترافیک، در سال آینده هم ارزان تر خواهد شد.

اینترنت دانش آموزی

وی درباره اینترنت دانش آموزان و همین طور مشکلات این سامانه توضیح داد: شاد رایگان است و ماهانه هزینه گزافی از طرف دولت بابت یارانه ترافیک شاد به حساب شرکت های اینترنتی منظور می شود. سرورهای شاد در بعضی ساعات کم می آورد. پیگیری مشترکی با وزیر آموزش و پرورش از همراه اول که نرم افزار شاد را توسعه داده کرده ایم که در حال رفع اشکال هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مشکلات افزایش قیمت گوشی و لپ تاپ و راهکار کاهش قیمت این کالاهای الکترونیکی بیان کرد: راهکار اصلی بی گمان بالا رفتن ارزش پول ملی است که تحریم های ظالمانه کاهش جدی یافته است. در این شرایط، ما تولید گوشی ارزان و متناسب داخلی را پیگیری کردیم. البته تمام توان ظرفیت کارخانه های داخلی به تولید تبلت اختصاص پیدا کرده تا نیاز دانش آموزان را برطرف نماییم.

مطالب مفید یوتیوب

آذری جهرمی به انتقاد یکی از کاربران درباره فیلترینگ یوتیوب پاسخ داد: یوتیوب یک آموزشگاه بزرگ است و حجم مطالب آموزنده اش از محتوای نامناسب بطور قابل توجهی بیشتر است. البته تصمیم گیری در مورد فیلتر یا عدم فیلتر بر عهده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مستقر در دادستانی است.
وی با اشاره به پینگ بالای بازی های کامپیوتری و انتقاد گیمرها از محدودیت های سرعت اینترنت بیان کرد: رقابت بین اپراتورها برای همین است که در ارائه خدمت بهتر و کسب رضایت شما تلاش می کنند. پینگ در این سه سال خیلی بهتر شده و الان مشکل اصلی، تحریم آی پی های ایران است.

گوشی موبایل ایرانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به یکی از کاربران درباره تبلیغ گوشی ایرانی اظهار نمود: از گوشی ایرانی استفاده کردم که به نسبت قیمت، کیفیت خوبی دارد و بدین سبب تبلیغش می کنم.
کاربران اینستاگرام همین طور در مواردی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهان رسیدگی به وضعیت اینترنت در شهرستان های مختلف شدند که آذری جهرمی در پاسخ به این کاربران عنوان نمود تا آخر سال، همه روستاها در دسترس خواهد بود.


 

1399/09/14
22:11:19
5.0 / 5
1376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵