همه گیری اینترنت اشیا


به گزارش لینک بگیر دات کام ظرف پنج سال آینده تعداد دستگاه های متصل به اینترنت اشیا با رشدی سریع به بیش از ۳۰ میلیارد خواهد شد و تعداد آنها از تعداد دستگاه های غیر متصل به اینترنت اشیا پیشی می گیرد.

قبلا در لینک بگیر دات کام در مورد اینترنت اشای مطالب زیادی نوشته ایم. اینترنت اشیا به کاربرد اینترنت در لوازمی چون گجتهای پوشیدنی ، لوازم خانگی ، خانه هوشمتد و غیره اطلاق می شود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از آر تی اینسایت، در سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاهها و وسایل مرتبط به اینترنت اشیا مانند خودرو ها، لوازم خانگی هوشمند، تجهیزات و ابزار صنعتی و غیره از تعداد ابزار غیر متصل به اینترنت اشیا مانند گوشیها، لپ تاپ ها و کامپیوتر ها پیشی گرفت.
یافته های مؤسسه IoT Analytics نشان میدهد تا آخر سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۱.۷ میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد که از این تعداد ۱۱.۷ میلیارد وسیله یعنی حدود ۵۴ درصد از آنها به اینترنت اشیا وصل می شوند. اینترنت اشیا نسل سوم اینترنت است که بوسیله آن شبکه ای مرتبط از تقریباً تمامی ابزار و اشیا الکترونیک ایجاد می شود.

علت رشد اینترنت اشیا

اسن موسسه بر این باور است که رشد استفاده از حسگرها و ابزار و لوازم الکترونیک هوشمند خانگی و تجاری عامل اصلی این تحول است. استفاده از مچ بندهای ورزشی هوشمند و دیگر ابزار خانگی قابل اتصال به اینترنت نیز در سالهای اخیر رشد کرده و در خیلی از شهرها نیز شاهد استفاده از زیرساخت های هوشمندی هستیم که به اینترنت اشیا متصل می شوند.
در سال ۲۰۲۰ بازار محصولات اینترنت اشیا ارزشی بیش از ۴۲۳ میلیون دلار داشت که انتظار می رود این رقم با رشدی قابل توجه تا سال ۲۰۲۵ به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.
 


منبع:

در این مطلب خواندید:
1399/09/17
09:08:03
5.0 / 5
1457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
از دست ندهید!