جریمه گوگل و شبكه های اجتماعی در انگلستان


به گزارش لینک بگیر دات کام، سازمان رقابت و بازارهای انگلستان تصمیم دارد جریمه هایی سنگین برای شرکتهای بزرگی مانند گوگل و فیسبوک وضع کند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از سی ان بی سی، در صورت وضع قوانین رقابت جدید در انگلیس شرکتهای بزرگ فناوری که با این قوانین همراهی نکنند با میلیاردها پوند جریمه روبرو خواهند شد. هدف قوانین جدید، شرکت هایی مانند آمازون، نتفلیکس، فیسبوک و گوگل هستند. این درحالی است که انگلیس تلاش دارد بعنوان کشوری خارج از اتحادیه اروپا، موقعیت خویش را در بازار جهانی تثبیت کند.

جریمه گوگل

مقامات سازمان رقابت و بازارهای انگلیس تصمیم دارند جریمه ای سنگین و معادل ۱۰ درصد از درآمد جهانی شرکتهای خاطی را وضع کنند. این سازمان روز گذشته سفارش های خود در این حوزه را به دولت اعلام نموده است. با عنایت به درآمد آمازون در سال ۲۰۱۹ این مبلغ به ۲۸ میلیارد دلار و برای فیسبوک و گوگل به ترتیب ۷ و ۱۶ میلیارد دلار می رسد. طبق قوانین مذکور این شرکت ها یعنی گوگل و فیسبوک در صورت هرگونه عملیات خرید و ادغام باید به مقامات اطلاع دهند و اطلاعات در این حوزه را در اختیار آنها قرار دهند. قوانین مذکور توسط واحد بازارهای دیجیتال که در آوریل تاسیس شده، اجرا خواهد شد. با این وجود وزرای دولت باید درباره اعطای چنین اختیاراتی به واحد مذکور تصمیم گیری کنند. این فرآیند هم احیانا تا ۲ سال دیگر تکمیل نخواهد شد. بعضی از موافقان قانون جدید بیم آن دارند تا پیش از اعطای اختیارات به واحد بازارهای دیجیتال، شرکتهای بزرگ با لابی گری تغییراتی در آن به وجود بیاورند.
 


منبع:

در این مطلب خواندید:
1399/09/20
12:33:03
5.0 / 5
1348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵