چشم انداز فناوری تا ۲۰۲۵؛

پیشتازی آسیا در ارائه خدمات مخابراتی نسل پنجم


کشورهای آسیایی و به خصوص کشورهای شرق آسیا در زمینه استفاده از استاندارد نسل پنجم تلفن همراه برای افزایش رونق کسب و کارهای خود پیشتازی قابل توجهی داشته اند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از زد دی نت، کشورهای شرق آسیا با شتاب بالا در حال ایجاد زیرساخت های لازم برای بهره گیری از استاندارد نسل پنجم تلفن همراه هستند و برنامه ریزی برای ایجاد پلت فرم ها و خدمات مبتنی بر این استاندارد نیز در جریان است.
بررسی های شرکت آلمانی SAP نشان میدهد سرمایه گذاری انجام شده دراین زمینه در قاره آسیا نیز چشم گیر بوده و این در حالیست که شیوع ویروس کرونا برنامه ریزی ها دراین زمینه را در خیلی از نقاط جهان مختل کرده است.
یکی از عوامل امیدواری به رشد استاندارد نسل پنجم تلفن همراه در قاره آسیا وجود انبوهی از توسعه دهندگان و برنامه نویسان در قاره آسیا است که بطور مرتب ابزار گوناگون مبتنی بر این استاندارد را خلق و عرضه می کنند.
بررسی های انجمن جهانی جی اس ام نشان میدهد تا سال ۲۰۲۵ منطقه آسیا – اقیانوسیه بزرگترین قاره جهان از نظر استفاده از خدمات نسل پنجم خواهد بود و بیشترین تعداد کاربران را به خود اختصاص خواهد داد. در آن زمان ۶۷۵ میلیون خط ارتباطی نسل پنجم در قاره آسیا وجود خواهد داشت که بیش از نیمی از کل خطوط نسل پنجم جهان را شامل می شود.
سه کشور چین، ژاپن و کره جنوبی دراین زمینه پیشتاز خواهند بود و اپراتورهای تلفن همراه نیز از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۷۰ میلیارد دلار در حوزه ارائه خدمات نسل پنجم سرمایه گذاری خواهند کرد. تا سال ۲۰۲۵ یک سوم کل ارتباطات نسل پنجم دنیا در چین جریان خواهد داشت و ۲۴ کشور منطقه آسیا – اقیانوسیه نیز از این خدمات بهره مند خواهند بود.

1399/09/24
14:49:16
5.0 / 5
1394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲