كاهش صدمه پذیری های اینترنتی شبكه های كامپیوتری


گزارش های منتشرشده از آلودگی های اینترنتی، حاکی از کاهش صدمه پذیری شبکه های کامپیوتری و ضعف در روش های امنیتی سیستم در مقایسه با ماه گذشته است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بات نت (Botnet) شبکه ای از چندین کامپیوتر است که مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یک بات مستر (Bot Master) برای انجام فعالیتهای مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت کنترل گرفته شده است. در آذرماه سالجاری، در مجموع ۱۳ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۱۹۱ بات گزارش شده که در مقایسه با آبان ماه، با افزایش روبه رو بوده است. البته بیشترین آمار بات نت ها در سالجاری، در اردیبهشت ماه ثبت شده است.
مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) آمار آلودگی یک سال گذشته کشور را منتشر نموده است. در نمودارهای زیر تعداد بات نت ها و صدمه پذیری هایی که در ماه های اخیر تا آخر آذرماه سالجاری ثبت شده، قابل مشاهده می باشد. منحنی distinct تعداد IPهایی را نشان داده است که برای آنها حداقل یک مورد گزارش آلودگی ثبت شده و منحنی total مجموع آلودگی های این IPها را نمایش می دهد.


همینطور صدمه پذیری (Vulnerability) به مفهوم ضعف در روش های امنیتی سیستم، کنترل های داخلی، یا پیاده سازی است، که می تواند مورد سوءاستفاده قرار گیرد. در آذرماه، پنج میلیون و ۸۳۷ هزار و ۴۳۶ صدمه پذیری گزارش شده است. تعداد صدمه پذیری ها در مقایسه با آبانماه که بالغ بر شش میلیون بوده کاهش داشته است.منبع:

1399/10/01
13:53:51
5.0 / 5
1421
تگهای مطلب: امنیت , ایمیل , اینترنت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲