حذف اپلیكیشن های كودكانه از پلی استور گوگل


به گزارش لینك بگیر دات كام گوگل تعداد زیادی از اپلیكیشن و بازی های مخصوص كودكان را تحت تاثیر بدافزاری كه به آنها تصاویر غیر اخلاقی نشان می داد، از فروشگاه پلی استور خود حذف كرده است.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از CNBC، بعد از آنكه موسسه تحقیقاتی چك پوینت اعلام نمود بدافزاری در اپلیكیشن ها و بازی های مخصوص كودكان در فروشگاه اینترنتی پلی استور گوگل وجود دارد كه می تواند به آنها تصاویر غیر اخلاقی نشان دهد، شركت گوگل بلافاصله بعد از بررسی موضوع، ۶۰ اپلیكیشن مشكوك و آلوده به این بد افزار را از پلی استور خود حذف نمود.

موسسه تحقیقاتی و تحلیل نرم افزار كه در زمینه علم و فناوری فعالیت می كند، در تشریح این مورد اعلام نموده بود كه بدافزار های موجود در این اپلیكیشن ها و بازی ها قادر بود بر روی تبلت یا گوشی كودكان و نوجوانان بدون اجازه آنها یك اپلیكیشن امنیتی تقلبی نصب كند و در نتیجه به آنها تصاویر غیر اخلاقی كه اصلا متناسب با سن آنها نیست، نشان دهد.

این موسسه به تعدادی از اپلیكیشن های مشكوك و آلوده به این بدافزار اشاره نمود كه می توان از اپلیكیشن های كودكانه ای همچون "Drawing Lessons Angry Birds"، "Temple Crash Jungle Bandicoot" و "Spinner Fidget Toy" نام برد كه به صورت كلی هركدام از حداقل ۳. ۵ میلیون بار الی ۷ میلیون بار دانلود شده بودند. كه این مساله می تواند تهدید بزرگی برای كودكان و نوجوانانی كه از این اپلیكیشن های آلوده استفاده می كردند در سراسر جهان تولید كند.

این موسسه همینطور نام این بدافزار را ادالت سواین (AdultSwine ) اعلام نمود. موسسه چك پوینت بلافاصله بعد از تشخیص این موضوع، به گوگل اطلاع داده است تا بزودی مبحث را بررسی نموده و در صورت تایید، آنها را از فروشگاه اینترنتی پلی استور خود حذف كند.

دانیل پادون – یكی از پژوهشگران موسسه چك پوینت – در مصاحبه ای با CNBC خاطر نشان كرده است: " ما روابط خوب و نزدیكی با غول تكنولوژی گوگل داریم و در صورت هرگونه مشكلی در زمینه امنیت سایبری، بلافاصله متخصصین آنها را از مبحث آگاه می نماییم و گوگل هم در این زمینه خیلی خوب و به موقع عمل می كند".

وی در ادامه اضافه كرد: " البته هرچند كه گوگل بلافاصله ۶۰ اپلیكیشن آلوده و مشكوك به این بدافزار را از پلی استور حذف نمود، اما از انجایی كه كاربران آنها را قبلا دانلود و نصب كرده اند، این بدافزار تا مدت های طولانی می تواند به حیات خود ادامه دهد مگر آنكه خود كاربران آن اپلیكیشن را پاك كنند یا آنتی ویروس پیشرفته دستگاههای الكترونیكی شان قادر به حذف بدافزار مذكور باشد".

سخنگوی شركت گوگل در این باره عنوان كرد: " ما اپلیكیشن های آلوده به بدافزار را از پلی استور حذف و حساب های كاربری توسعه دهندگان این اپلیكیشن ها و بدافزارها را مسدود كرده ایم و به تمامی كاربرانی كه چنین اپلیكیشن هایی را نصب كرده اند، اخطار می دهیم تا هرچه سریعتر اپلیكیشن و بازی های مذكور را از گوشی یا تبلت خود پاك كنند".

وی در آخر از تلاش و تشخیص به موقع پژوهشگران و متخصصان موسسه چك پوینت هم تشكر كرد و تصریح كرد كه گوگل همواره از ارزش های اخلاق مدار خود تبعیت كرده و با هرگونه مساله ای كه این قوانین و مقررات را زیر پای می گذارد، برخورد جدی خواهد نمود. 

1396/10/24
19:45:21
5.0 / 5
3434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
از دست ندهید!