مقابله انگلیس با انتقال اطلاعات كاربران واتساپ به فیسبوك


به گزارش لینک بگیر دات کام کمیسیونر اطلاعات انگلیس قصد دارد با نوشتن نامه ای از واتساپ بخواهد اطلاعات کاربران را با فیسبوک به اشتراک نگذارد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از گاردین، قانونگذار اطلاعات انگلیس می خواهد با نوشتن نامه ای به واتس اپ از این پیام رسان بخواهد تا اطلاعات کاربران را به فیسبوک منتقل نکند. این درحالی است که میلیون ها نفر در سرتاسر جهان از واتس اپ خارج و جذب پیام رسان های دیگر شده اند. الیزابت دنهام کمیسیونر اطلاعات انگلیس به کمیته دیجیتال، فرهنگ و رسانه پارلمان این کشور اعلام نمود در سال ۲۰۱۷ واتس اپ تعهد کرده بود که تا زمانی که تأیید نشود قوانین «مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا» (GDPR ) را رعایت می کند، اطلاعات کاربران را به فیسبوک منتقل نکند.

توافقنامه واتساپ برای انتقال اطلاعات کاربران به فیسبوک

این توافقنامه توسط مقامات حفاظت از اطلاعات ایرلند اجرا می شد و تا زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (یکم ژانویه ۲۰۲۱ میلادی) معتبر بود. حالا که انگلیس از اتحادیه اروپا جدا شده، تضمین اجرای این تعهد برعهده دفتر کمیسیونر اطلاعات است. دنهام در سخنرانی برای کمیته پارلمان اظهار داشت: تغییرات در شرایط سرویس ها و اجبار کاربران به اشتراک گذاری اطلاعات آنها با فیسبوک شامل کاربران انگلیس و اتحادیه اروپا نمی گردد چونکه در سال ۲۰۱۷ میلادی دفتر من با واتس اپ مذاکره کرد و مدیران آن توافق کردند تا اطلاعات کاربران و شماره تماس کاربران را تا زمانی که نشان نداده اند با قوانین GDPR همخوانی دارند، به اشتراک نگذارند.
 

1399/11/10
22:34:45
5.0 / 5
1346
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱