اپراتور آلمانی به سهل انگاری در امنیت سایبری متهم شد


لینك بگیر دات كام: یك شهروند آمریكایی از اپراتور تی موبایل به علت سهل انگاری و كم كاری در تامین امنیت سایبری كاربرانش، شكایت كرده است.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت ورج، یك شهروند آمریكایی كه با استفاده از پلتفرم هایی كه برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده اند، به جمع آوری و كسب ارزهای دیجتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین اقدام كرده بود، از اپراتور مخابراتی خود، تی موبایل T-Mobile، به علت كم كاری در تامین امنیت سایبری برای كاربران و عدم جلوگیری از نفوذ هكرها و سرقت ارزهای دیجتالی توسط آنها شكایت كرده است.

وی مدعی شده است كه ضعف های امنیتی موجود برروی شبكه این اپراتور مخابراتی و همینطور بی توجهی و اهمال كاری متخصصان امنیت سایبری تی موبایل سبب شده است كه هكرها و مجرمان سایبری به حساب های كاربری و كیف پول ارز دیجیتالی افراد در فضای مجازی نفوذ و دسترسی پیدا كرده و سرمایه های وی را كه به ارزش هزاران دلار بوده، به سرقت ببرند.

كارلوس تاپانگ كه یكی از شهروندان اهل شهر واشنگتن، به رسانه ها گفته كه مجرمان سایبری و هكرها در هفتم نوامبر سال قبل میلادی با نفوذ به حساب كاربری وی كه با استفاده از آن به كسب درآمد و استخراج ارز دیجیتالی اقدام می كرده است، آن را از كار انداخته و تحت كنترل خود درآورده اند و بدین ترتیب هزاران دلار از سرمایه وی توسط هكرهای ناشناسی ربوده شده است.

وی معتقد می باشد كه بعد از آگاه كردن اپراتور تی موبایل، متخصصان مربوطه می توانستند مشكل مذكور را برطرف كند اما این كار را نكرده اند.

هنوز اپراتور تی موبایل واكنشی از خود نشان نداده است.
1396/11/19
13:39:05
5.0 / 5
4375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵