پس از فیس بوك و توئیتر؛

روسیه گوگل را به دلیل پاک نکردن محتوای ممنوع شده جریمه کرد


به گزارش لینک بگیر دات کام در تازه ترین دور مقابله کرملین با شرکتهای فناوری متخلف آمریکایی، دادگاهی در روسیه روز گذشته گوگل را به دلیل پاک نکردن محتوای ممنوع شده در کشور روسیه جریمه کرد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، روسیه در ماه های اخیر اقدامات حقوقی و قضائی گوناگونی بر ضد شرکتهای فناوری آمریکایی که قوانین داخلی این کشور را رعایت نکرده اند، انجام داده است.
این کشور بارها از شرکتهای فناوری آمریکایی خواسته تا محتوای هرزه نگارانه، مروج خشونت و افراطی گری، خودکشی و مشوق مصرف مواد مخدر را پاک کنند. اما آنان گاهی این درخواست ها را جدی نگرفته و در نتیجه جریمه می شوند.
مجموع جریمه ای که برای گوگل در نظر گرفته شده ۱۴ میلیون روبل، برابر با ۱۹۰ هزار دلار است. گوگل قبلاً به علل مشابهی در انتهای ماه می ۶ میلیون روبل و در ماه دسامبر ۳ میلیون روبل جریمه شده بود. این شرکت در ماه گذشته هم به دلیل عدم تبعیت از قوانین روسیه در مورد لزوم ذخیره سازی داده های کاربران روس در داخل این کشور ۳ میلیون روبل جریمه شده بود. فیسبوک و توئیتر هم قبلاً به دلیل پاک نکردن محتوای ممنوع شده در روسیه جریمه شده اند.


منبع:

1400/05/27
23:35:48
5.0 / 5
1633
تگهای مطلب: شركت , فناوری , فیسبوك , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
از دست ندهید!