گوگل پلی استور و مجوز به سیستم های پرداخت در کره جنوبی


لینک بگیر دات کام: گوگل تصمیم دارد به سیستم های پرداخت سوم شخص فینتک در کره جنوبی اجازه ی فعالیت در گوگل پلی استور را بدهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، این اقدام جهت پیروی از قانون جدید این کشور است که طبق آن اپراتورهای فروشگاه های اپ نمی توانند توسعه دهندگان نرم افزار را وادار کنند از سیستم های پرداختشان استفاده کنند. بیانیه گوگل در حالی انتشار یافته که کمیسیون ارتباطات کره (KCC) در ماه سپتامبر از این شرکت آمریکایی خواست تا برنامه های خود برای پیروی از قوانین جدید را اعلام نماید. در اواخر آگوست ۲۰۲۱ میلادی پارلمان کره جنوبی اصلاحیه ای به قانون کسب و کار مخابرات این کشور اضافه کرد که «قانون آنتی گوگل» نام گرفت و به اپراتور فروشگاه های بزرگ اپلیکیشن مانند اپل و گوگل اجازه نمی دهد توسعه دهندگان نرم افزار را مجبور به استفاده از سیستم های پرداخت خودشان کنند. چنین روندی دریافت کمیسیون از خریدهای داخل اپ را متوقف می کند.

بیانیه گوگل در خصوص پرداخت 

در بیانیه گوگل آمده است: ما به تصمیم مجلس ملی احترام می گذاریم و برخی تغییرات را در واکنش به قانون جدید را به اشتراک می گذاریم. همچون این تغییرات آن است که به توسعه دهندگان نرم افزار اجازه داده می شود کالاهای دیجیتال و سرویسهای خویش را در اپ بفروشند و علاوه بر سیستم پرداخت گوگل پلی، گزینه استفاده از سیستم پرداخت دیگری هم برای کاربران در کره جنوبی فراهم می شود. گوگل به صورت معمول ۱۵ درصد کمیسیون از توسعه دهندگان دریافت می کند. اما این شرکت اعلام نموده در صورتیکه کاربران گزینه سیستم پرداخت جایگزین را انتخاب کنند، کمیسیونی ۱۱ درصدی از توسعه دهندگان برنامه دریافت می شود. هنوز معلوم نیست چنین اقدامی چه منافعی برای توسعه دهندگان دارد. KCC اعلام نمود برنامه گوگل امسال اجرا می شود و فقط مختص کره جنوبی است. در ماه اکتبر اپل به دولت کره جنوبی اعلام نمود عملکردهایش با قانون جدید ارتباطات هماهنگ است و نیازی به تغییر سیاست های اپ استور ندارد. اما KCC اعلام نمود از واحد اپل در کره جنوبی می خواهد با وضع سیاستی جدید روش های پرداخت را گسترده تر کند. اگر اپل از این فرایندها پیروی نکند، اقداماتی مانند تحقیقات حقیقت یابی بعنوان پیش درآمد جریمه نقدی یا مجازات های دیگر ضد شرکت انجام خواهد داد.
 


منبع:

در این مطلب خواندید:
1400/08/14
16:39:50
5.0 / 5
1080
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳