بهترین کلمات کلیدی برای سئوی سایت


کلمات کلیدی اهمیت بسیاری در سئوی سایت دارند، زیرا هنگامی که افراد یک کلمه یا عبارت کلیدی را در گوگل جستجو می کنند، می توانند آن صفحه را در وب سایت شما پیدا کنند.

آشنایی با کلمات کلیدی در سئو

کلمه کلیدی کلمه ای است که محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین شکل توصیف می کند. این عبارت جستجویی است که می خواهید با یک صفحه خاص برای آن رتبه بندی کنید. بنابراین هنگامی که افراد آن کلمه یا عبارت کلیدی را در موتورهای جستجو مانند گوگل جستجو می کنند، باید آن صفحه را در وب سایت شما پیدا کنند.

در هنگام انتخاب کلمات کلیدی باید سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • چه نوع عبارت جستجویی را می خواهید پیدا کنید؟
  • فکر می کنید مردم از کدام کلمات در موتورهای جستجو برای یافتن شما استفاده می کنند؟
  • پرس و جوی جستجو چگونه خواهد بود؟

دقت داشته باشید که ما همیشه از کلمه "کلید واژه" استفاده می کنیم اما این بدان معنا نیست که فقط از یک کلمه تشکیل شده است بلکه اغلب اوقات از چندین کلمه تشکیل شده است. بنابراین زمانی که در مورد کلمات کلیدی صحبت می کنیم، اغلب به جای یک کلمه، یک عبارت را معنا می کنیم.

 

اهمیت کلمات کلیدی در سئو

یکی از مواردی که گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه به آن توجه می کند، محتوای آن صفحه است. به کلمات روی صفحه نگاه می کند. حالا این را تصور کنید، اگر از هر کلمه، در مورد یک محصول یا خدمات، 2 بار استفاده شود، آنگاه همه کلمات از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. گوگل سرنخی نخواهد داشت که کدام یک از این کلمات مهم هستند و کدام یک نیستند. کلماتی که استفاده می کنید سرنخ هایی برای گوگل هستند. به گوگل و سایر موتورهای جستجو می گوید که صفحه یا پست در مورد چیست. بنابراین اگر می‌خواهید به گوگل بفهمانید که صفحه شما در مورد چیست، باید اغلب از آن استفاده کنید.

اما گوگل تنها دلیل مهم بودن عبارات کلیدی نیست. در واقع، اهمیت کمتری دارد، زیرا همیشه باید روی کاربر تمرکز کنید: روی بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه خود. با سئو شما می خواهید که افراد هنگام استفاده از یک عبارت جستجو یا عبارت کلیدی خاص، در وب سایت شما قرار بگیرند. شما باید به ذهن مخاطبان خود وارد شوید و از کلماتی که هنگام جستجو استفاده می کنند استفاده کنید.

اگر از عبارت کلیدی اشتباه استفاده کنید، هرگز بازدیدکنندگانی را که می‌خواهید یا نیاز دارید به دست نمی‌آورید، زیرا متن شما با آنچه مخاطبان بالقوه شما در جستجوی آن هستند مطابقت ندارد. اما اگر از کلماتی که مردم در جستجوی آن هستند استفاده کنید، کسب و کار شما می تواند پیشرفت کند. بنابراین اگر آن را به این شکل می بینید، کلمات کلیدی شما باید منعکس کننده چیزی باشد که مخاطبان شما به دنبال آن هستند. با عبارت کلیدی اشتباه، با مخاطب اشتباه یا اصلاً هیچ مخاطبی مواجه خواهید شد. به همین دلیل است که داشتن کلمات کلیدی مناسب بسیار مهم است.

برای آشنایی بیشتر با این مبحث، مطلب روش انتخاب کلمه کلیدی درست برای سئو را نیز مطالعه کنید.

 

نحوه استفاده از کلمات کلیدی

امروزه باید با نوشتن محتوای متمرکز، عبارت کلیدی خود را به روشی طبیعی اضافه کنید و نکات زیر را در انتخاب کلمات کلیدی در نظر داشته باشید:

- از کلمات کلیدی در حد اعتدال استفاده کنید

دریافت مقدار مناسبی از کلمات کلیدی در صفحه شما یک اقدام متعادل کننده است. اگر از کلمه کلیدی خود به اندازه کافی استفاده نکنید، رتبه بندی برای آن عبارت برای شما دشوار خواهد بود. اما اگر از عبارت کلیدی خود بیش از حد استفاده کنید، صفحه شما هرزنامه و غیرقابل خواندن می شود و رتبه بندی را نیز سخت می کند.

- از کلمات کلیدی به طور طبیعی استفاده کنید

جدای از تلاش برای افزودن کلمات کلیدی به اندازه کافی، اما نه خیلی زیاد، باید مطمئن شوید که آنها را به روشی طبیعی وارد کرده اید. کلمات کلیدی شما باید بخشی از جملات منطقی و منسجمی باشند که چیزی در مورد آن موضوع به کاربران بگوید. عبارات کلیدی را در جایی که منطقی نیستند یا ارزشی برای خوانندگان شما ایجاد نمی کنند، وارد متن (یا عنوان) نکنید. مطمئن شوید که کلمات کلیدی شما به خوبی در متن شما توزیع شده اند. همه کلمات کلیدی خود را در پاراگراف اول قرار ندهید، زیرا فکر می کنید کار با آن بخش از بهینه سازی تمام شده است. به طور طبیعی آنها را در سراسر صفحه یا پست خود پخش کنید.

- کجا کلمه کلیدی خود را اضافه کنید

علاوه بر اینکه عبارت کلیدی را در متن خود توزیع می کنید، مکان های دیگری نیز وجود دارد که باید کلمه کلیدی خود را نیز اضافه کنید. به یاد داشته باشید، همیشه کلمات کلیدی را در حد اعتدال اضافه کنید و خوانایی را در اولویت قرار دهید!

- اهمیت عنوان صفحه و عنوان سئو

شما همیشه باید کلمه کلیدی خود را در عنوان صفحه خود اضافه کنید. در حالت ایده آل می خواهید آن را در ابتدای عنوان خود اضافه کنید، به خصوص اگر عنوان شما طولانی باشد. همین امر در مورد عنوان سئو یا عنوان متا نیز صدق می کند.

- استفاده از عناوین فرعی

شما باید کلمه کلیدی خود را به برخی از زیرعنوان های خود (H2 و H3) اضافه کنید، اما نه همه آنها. این دقیقاً مانند عبارات کلیدی در متن اصلی شما است. بسته به طول صفحه یا پست خود، از کلمه کلیدی خود در یک عنوان یا چند عنوان فرعی استفاده کنید.

- استفاده از کلمه کلیدی در معرفی

مقدمه اولین پاراگراف متن عادی در صفحه است. مقدمه شما باید مستقیماً به اصل مطلب برسد، بنابراین گوگل و خوانندگان شما میدانند که در مورد چه چیزی صحبت می کنید. این یک فرصت عالی برای گنجاندن عبارت کلیدی شماست!

- متن جایگزین تصویر

امیدواریم صفحه یا پست شما دارای تصویری مرتبط با موضوعی باشد که در مورد آن می نویسید. مقداری متن جایگزین به تصاویر خود اضافه کنید و ببینید آیا می توانید راهی طبیعی برای درج کلمه کلیدی خود پیدا کنید.

- توضیحات متا

توضیحات متا بخشی از متنی است که گوگل در نتایج جستجوی خود نمایش می دهد و باید حاوی توضیحات کوتاهی از آنچه کاربران می توانند در صفحه شما بیابند باشد. این مکان عالی دیگری برای اضافه کردن عبارت کلیدی شما نیز می باشد.

- اسلاگ URL

اسلاگ دومین بخش از URL (آدرس وب) است که یک صفحه خاص را مشخص می کند. شما باید سعی کنید برای هر صفحه ای که می سازید، اسلاگ واضح و توصیفی ایجاد کنید و در صورت امکان باید عبارت کلیدی خود را نیز در آنها بگنجانید.

 

منبع : سایت یواست – کلمه کلیدی چیست

 

1400/09/04
15:14:29
4.2 / 5
1172
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
ناشناس:
بسیار عالی . انتخاب کلمه کلیدی برای خرید بکلینک هم مهمه.
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳