نمایشگاه مشترک تمبر ایران و چین


اولین نمایشگاه مشترک تمبر ایران و چین، به مناسبت پنجاهمین سالروز برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور راه اندازی شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، حسن عمیدی -رئیس موزه ارتباطات- در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مشترک تمبر ایران و چین که امروز در موزه ارتباطات برگزار شد، اظهار نمود: شاهد برگزاری اولین نمایشگاه مشترک تمبر ایران و چین هستیم که پس از رونمایی و چاپ دو کشور در ماه گذشته در موزه ارتباطات صورت گرفت.
وی افزود: برگزاری این نمایشگاه، فصل جدیدی در گسترش روابط فرهنگی بین ایران و چین است و می تواند سبب تعمیق ارتباط دو کشور در فرهنگ و هنر باشد و در حافظه تاریخی مردم ثبت گردد. تمبر در کنار سفیر فرهنگی بودن می تواند بعنوان رسانه، قابلیت پیام رسانی فرهنگی، هنری و سیاسی بین کشورها را داشته باشد.
سیداحمد محیط طباطبایی -رئیس کمیته های ملی موزه های ایران (ایکوم)- هم در ادامه این مراسم اظهار نمود: این اولین دفعه است که ما در موزه پست و ارتباطات، نمایشگاه تطبیقی برای یک قرن گذشته در ارتباط با انتشار تمبرهای دو کشور برگزار می نماییم. تمبر پدیده ای است که بعنوان سفیر فرهنگی میان کشورها عمل می کند و در جهت اهداف کلی شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) که نزدیکی و فراگیری و هم بستگی میان ملت هاست، این نمایشگاه قدمی بسیار موثر و گامی شایسته است.
وی افزود: این نمایشگاه باآنکه به مناسبت پنجاهمین سال روابط سیاسی ایران و چین برپا می شود، بلکه دیگر راهی است برای گذشته تاریخی میان دو ملت که نه به ۱۰۰ سال که به قرن ها و دورانی طولانی بازمی گردد. موزه ملی ارتباطات ایران نقش خود در چارچوب یک موزه، بعنوان یک نهاد فرهنگی که رابط میان مسائل مختلف اجتماعی کشور و سایر کشورهاست، در سالهای اخیر بخصوص در دوران فعلی، همچون سفیر فرهنگی درآمده است، چونکه در این موزه، مجموعه بسیار نفیسی از ۱۰۰ کشور درباره مفاهیم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در چارچوب تمبر وجود دارد.
ادامه داردمنبع:

1400/10/20
12:48:40
5.0 / 5
1403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱