به گفته وزیر ارتباطات:

مشکل اینترنت ایران تا عید حل خواهد شد


بازطراحی ترافیک شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال تکمیل می شود و مشکل سرعت و کیفیت اینترنت حل خواهد شد.

از آنجا که از دید طراحان پروتکل دروازه‌ای مرزی اینترنت مجموعه‌ای از سامانه‌های خودگردان است، اینترنت در ایران را از نظر فنی می‌توان مجموعه سامانه‌های خودگردان ایرانی و با مدیریت ایرانی تعریف کرد. اینترنت در ایران در سطح جامعه اکثراً محدود به وب‌گردی و ارتباطات راه‌دور و در دانشگاه‌ها تحقیقات علمی است و تجارت الکترونیک به علت نبود زیرساخت‌ها و قوانین لازم در سطح محدودی ارائه می‌گردد. اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تجارت الکترونیکی و وبگاه‌های تجاری ایران در سطح منطقه پربازدیدتر از کشورهای همسایه هستند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه اجتماعی نوشت: من و خانواده ام مانند شما گاهی از کندی و تأخیر شبکه کلافه و گله مند می شویم. کندی شبکه علل مختلفی دارد که یکی از آنها عبور و توزیع کل ترافیک شبکه از پایتخت است.
ایشان در ادامه گفتند: تصور کنید یک هموطن در سیستان وبلوچستان بخواهد به محتوایی در استان همجوار مثل کرمان دسترسی داشته باشد و یا این که بخواهد روی پلت فرم وطنی «قرار» با یک فامیل در استان خود تصویری صحبت کند؛ قاعدتاً اگر چنین ارتباطی مستقیم باشد باید کمتر از ۵ میلی ثانیه برقرار شود اما الان این طور نبوده و چنین ارتباطی باید مسیر میان سیستان و بلوچستان و تهران و برگشت به کرمان را بچرخد و حدود سی میلی ثانیه تأخیر دارد. این یعنی کندی و تأخیر در ارتباط!

وزیر ارتباطات تصریح کرد: در فاز نخست این طرح که یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات است، نقاط توزیع داده و محتوا در شهرهای تبریز، شیراز و مشهد ایجاد می شود و در فاز دوم، طبق طراحی تا ده مرکز توزیع داده در نقاط مختلف کشور ایجاد خواهد شد. البته کار اپراتورها در ایجاد این مراکز خیلی دشوار می باشد و باید مورد حمایت قرار گیرند.
زارع پور اظهار داشت: به یاری پروردگار تا آخر سال جاری بازطراحی ترافیک شبکه تکمیل و همزمان اقدامات اجرایی برای پیاده سازی این طرح آغاز می شود و طرح در چند فاز به تدریج تکمیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: از زمانی که این مسئولیت سنگین را پذیرفتم با خود عهد کردم که هر روز پیگیر حل مشکل اتصال و سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا هیچ هم وطنی کلافه و گله مند نشود و با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده نماید. حالا هم وظیفه خود می دانم که هر کاری برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور انجام می شود را به شما مردم عزیز گزارش داده و بازخوردهای شما را دریافت کنم.
 


منبع:

1400/10/23
12:27:00
5.0 / 5
1055
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴