استفاده همزمان دو شماره در گوشیهای عادی با اندروید ۱۳


به گزارش لینک بگیر دات کام اندروید ۱۳ به سمت انتشار کامل برای عموم کاربران پیش می رود و گوگل در این راه قابلیت های بیشتر و بیشتری را به این سیستم عامل جدید اضافه می کند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، یکی از قابلیت هایی که امکان دارد در اندروید ۱۳ عرضه گردد، استفاده همزمان دو شماره تلفن در یک دستگاه را راحتتر می کند.

بررسی شرکت اسپِر نشان داده است که گوگل می خواهد فناوری MEP (پروفایلهای فعال متعدد) را در این نرم افزار معرفی نماید که در سال ۲۰۲۰ امتیاز انحصاری آنرا به ثبت برساند. یعنی یک سیمکارت الکترونیکی (eSIM) می تواند همزمان از دو شماره و دو اپراتور پشتیبانی کند. سیم کارتهای الکترونیکی فعلی می توانند پروفایلهای گوناگونی را ذخیره کنند اما تنها یک پروفایل در هر زمانی می تواند فعال شود. اندروید ۱۳ امکان دارد بتواند این محدودیت را حذف کند.

اگر فناوری MEP در اندروید ۱۳ معرفی شود، اجرای همزمان دو سیمکارت در گوشی بدون اینکه نیازی به سیستم کارتهای فیزیکی باشد را راحتتر می کند. پشتیبانی از دو سیمکارت قابلیتی است که خیلی از افراد به دنبال آن هستند تا کار و زندگی شخصی خویش را از یکدیگر جدا کنند.

با این حال باید به خاطر داشت که در پیش نمایش نسخه های جدید اندروید، مرحله ای که اندروید ۱۳ هم اکنون در آن قرار دارد، قابلیت های جدید اغلب افزوده شده، آزمایش شده و سپس باردیگر حذف می شوند. باید صبر کرد و دید آیا فناوری MEP سال جاری می تواند در اندروید ۱۳ اضافه شود.

گوگل که چند سال پیش امتیاز انحصاری این فناوری را به ثبت رسانده بود، مشتاق خواهد بود هر چه سریع تر آنرا در گوشی ها نصب کند. با شایعاتی که درباره سیمکارت الکترونیکی آیفون شنیده می شود و وجود دو سیمکارت الکترونیکی در آیفون ۱۳، افزوده شدن این توانایی مزیتی برای اندروید ۱۳ خواهد بود.

سیم کارتها طی سالهای اخیر کوچک تر و کوچک تر شده اند و به اندازه فعلی نانو رسیده اند. با این وجود سازندگان گوشی به علل مختلفی علاقه ای به حذف خشاب های (اسلات) سیمکارت فیزیکی نداشته اند.

اگر تابحال با سیمکارت الکترونیکی برخورد نکرده اید، باید گفت آنها کار یک سیمکارت را از راه ماژولی که در مادربرد گوشی تعبیه شده است، انجام می دهند. آنها گوشی را شناسایی کرده و آنرا به شبکه اپراتوری که مشترک آن هستند، وصل می کنند.

مزایای سیمکارت الکترونیکی واضح است. کاربران می توانند ظرف چند ثانیه از راه یک کد QR، وصل شوند و سازندگان تلفن همراه می توانند از فضای خشاب سیمکارت برای یک قطعه مختلف یا یک باطری بزرگتر استفاده کنند. در بلندمدت دیگر نیازی به استفاده از سیمکارت های معمولی نخواهد بود.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، اگر فناوری MEP وارد اندروید ۱۳ شود، در آن صورت سازندگان گوشی می توانند خشاب سیمکارت را حذف کرده و همزمان پشتیبانی از دو سیمکارت الکترونیکی را فراهم نمایند. این سیستم عامل اواخر سال جاری به صورت کامل راه اندازی خواهد شد.

منبع:

1401/01/15
22:53:58
5.0 / 5
792
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳