بانك تسویه حساب های بین المللی:

انتقاد از جمع آوری انبوه داده توسط غول های فناوری جهان


به گزارش لینک بگیر دات کام بانک تسویه حساب های بین المللی از افراد و شرکت ها خواسته تا کنترل بیشتری بر داده های جمع آوری شده از خود توسط شبکه های اجتماعی و سایر شرکتهای فناوری بزرگ داشته باشند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، رونق تلفن های همراه، اپلیکیشن ها و سایر ابزار دارای فناوری پیشرفته در دهه های اخیر منجر به انتشار انبوه داده های شخصی شده که حالا شرکتهای فناوری این داده ها را جمع آوری و پردازش کرده و می فروشند.
بانک تسویه حساب های بین المللی تصریح کرده در حالیکه اغلب کشورها از قبل قوانینی در مورد استفاده از داده ها دارند، اما اغلب افراد هنوز از آنچه در خطر است یا حقوق خود برای محافظت از داده هایشان آگاه نیستند.
این بانک افزوده ازاین رو مقامات کشورها باید سیستم های مدیریت داده جدیدی را برای «تسهیل مدیریت داده ها و بررسی عملکرد کنترل کننده های داده ها» به کار بگیرند. آنها باید از شرکتهای فناوری بخواهند برای جمع آوری داده ها به شکل واضح تری از افراد رضایت بگیرند، نحوه استفاده از داده های افراد را بهتر توضیح دهند و دسترسی به آنها را برای مالکان اصلیشان آسان تر کنند.
این بانک معتقد است: «زمانی که داده ها بین عرضه دهندگان داده و کاربران داده به اشتراک گذاشته می شود، سیستم حاکمیت داده باید مشخص نماید که کدام داده ها برای اشتراک گذاری درخواست می شوند، تا چه مدت نگهداری می شوند و چه کسی آنها را پردازش خواهد کرد».
بانک تسویه حساب های بین المللی سازمانی بین الملی است که همکاری و مشارکت های پولی و مالی را تقویت می کند و بعنوان یک بانک به بانکهای مرکزی، خدمات می دهد. این نهاد در ۱۷ مه ۱۹۳۰ میلادی تأسیس شده و از قدیمی ترین سازمان مالی بین المللی جهان به حساب می آید.

1401/02/17
20:04:41
5.0 / 5
812
تگهای مطلب: اپل , اپلیكیشن , اشتراك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴