تلگرام اطلاعات کاربران را لو داد


لینک بگیر دات کام: تلگرام مدعی است تا به امروز صفر بایت از اطلاعات کاربران را هم در اختیار اشخاص ثالث همچون دولت ها قرار نداده است اما اشپیگل گزارشی خلاف ادعای این سرویس پیامرسان منتشر نمود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مجله آلمانی اشپیگل به نقل از منابع آگاه گزارش کرده است تلگرام به شماری از درخواستهای دفتر پلیس جنایی فدرال آلمان برای در اختیار گذاشتن اطلاعات کاربران این سرویس پیامرسان در رابطه با مظنونین کارهای تروریستی و سوءاستفاده از کودکان پاسخ داده است. با این وجود درخواستهای مربوط به پرونده های جنایی دیگر را کم و بیش نادیده گرفته است.

تا به این تاریخ، تلگرام در بخش حقایق و پرسشهای وب سایت خود، تاکید کرده که صفر بایت از دیتای کاربر را به اشخاص ثالث همچون دولت ها منتقل کرده است. در بخش ۸.۳ از سیاست حریم خصوصی که آخرین بار در سال ۲۰۱۸ بروزرسانی شد، تلگرام اعلام نموده که آدرس IP و شماره تلفن کاربران را زمانی در اختیار مقامات قرار خواهدنمود که حکمی در رابطه با اتهامات مربوط به تروریسم ارایه کنند. با این وجود با وجود وعده ای که برای انتشار گزارشهای نیم سالانه درباره هر گونه فعالیت افشاگری داده، هیچ گاه واقعا چنین کاری نکرده است.

دولت آلمان تلگرام را که در دوبی مستقر است، برای همکاری با بازرسان خود درباره فعالیت گروههای افراطی راستگرا که از تلگرام برای اشاعه و هماهنگی فعالیتهایشان استفاده می نمایند، تحت فشار قرار داده است. تلگرام بتازگی اقدامات اجرائی خودرا افزایش داده اما ممنوعیتهای کاربری و گروهی تلگرام به حدی که نمایندگان قانون خواهان بوده اند، جامع بوده است.

روسیه به دلیلهای مشابه، در سال ۲۰۱۸ به سبب امتناع تلگرام از دادن کلیدهای رمزنگاری خود تحت قوانین ضد تروریسم فدرال، به مقابله با این اپلیکیشن برخواست. تلگرام در سال ۲۰۲۰ با روسیه به توافق رسید که اجازه داد این اپلیکیشن با نظارت بیشتر به روسیه برگردد.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، اینکه تلگرام همچنان به کاربران روسیه پنجره ای برای دسترسی به اطلاعات می دهد، نشانه خوبی است اما پرسش ها درباره اینکه تلگرام چه میزان از اطلاعات کاربرانش را به دولت ها داده است، همچنان بدون پاسخ مانده است.

منبع:

1401/03/16
21:44:36
5.0 / 5
1020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳