اعلام ورشکستگی گوگل در روسیه


بخش روسی شرکت گوگل اسناد مربوط به اعلام ورشکستگی را تنظیم کرده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، بخش روسی شرکت گوگل در ماه می بعد از اینکه حساب بانکی گوگل در روسیه بسته شد، تصمیم به اعلام ورشکستگی را اعلام نمود. گوگل بعد از حمله ی مسکو به اوکراین، برخی از کارمندانش را از روسیه خارج کرد.

روسیه دسترسی به توییتر، رسانه های اجتماعی شرکت مِتا شامل فیسبوک و اینستاگرام را محدود کرده است. گوگل و سرویس اشتراک گذاری یوتیوب بااینکه تحت فشار ماندند اما همچنان قابل دسترس هستند. مسکو به رفتار یوتیوب در قبال رسانه های روسی معترض است. اما آنتون گورلکین، نایب رییس کمیته سیاست اطلاعات دومای روسیه اعلام نموده است این شرکت آمریکایی در معرض مسدود شدن قرار ندارد. گوگل که بخش بزرگی از کارهای تجاری خود در روسیه را بعد از حمله مسکو به اوکراین، متوقف کرد، سرویسهای رایگان این شرکت شامل جست و جو، یوتیوب، جی میل، نقشه، اندروید و پلی را برای کاربران روسی همچنان قابل دسترس نگه داشته است.

دادگاهی در مسکو روز پنج شنبه اعلام نمود گوگل را به سبب کوتاهی مکرر در عمل به یک قانون روسیه که شرکتهای فناوری را ملزم می کند اطلاعات کاربران را بومی سازی کنند، ۱۵ میلیون روبل (۲۶۰ هزار دلار) جریمه کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه در سالهای اخیر بر سر تخلفات مختلف، جریمه های مختلفی مقابل شرکتهای فناوری خارجی صادر کرده است. مخالفان کرملین می گویند این رفتار، تلاشی برای اعمال کنترل بیشتر روی اینترنت است. روسیه در دسامبر گوگل را به سبب کوتاهی در حذف محتوای غیرقانونی ۷.۲ میلیارد روبل جریمه کرد. این جریمه برای اولین بار برمبنای درآمد این شرکت بود و ۵۰۶ میلیون روبل هزینه اعمال جریمه هم به آن افزوده شد.

درآمد بخش روسی گوگل در سال میلادی گذشته بیش از  ۱۳۴ میلیارد روبل بوده است.

اعلامیه شرکت گوگل برای کشور روسیه به شرح زیر است:

اطلاعات مربوط به تحریم های روسیه و اوکراین برای کاربران گوگل پلی

وضعیت به سرعت در حال تغییر است و ما شما را تشویق می کنیم که برای آخرین اطلاعات به این صفحه بازگردید. در زیر به برخی از سؤالات اضافی که ممکن است داشته باشید پاسخ داده ایم و به به روز نگه داشتن آنها ادامه خواهیم داد.
 

گوگل پلی با توجه به کاربران در مناطق تحریم شده، از جمله کریمه، به اصطلاح جمهوری خلق دونتسک (DNR) و جمهوری خلق لوهانسک (LNR) چه می کند؟

ما متعهد به پیروی از تمامی تحریم‌ها و قوانین انطباق تجاری هستیم و به نظارت بر آخرین دستورالعمل‌ها ادامه می‌دهیم. کاربران در مناطق آسیب‌دیده همچنان می‌توانند از گوگل پلی، از جمله دانلود برنامه‌های 0 RUB استفاده کنند، اما نمی‌توانند خرید کنند.
 

اگر در منطقه ای زندگی کنم که تحریم شده است، می توانم به برنامه ها و محتوای دانلود شده قبلی دسترسی داشته باشم؟

همچنان باید بتوانید از طریق گوگل پلی به برنامه‌ها و محتوای خریداری‌شده قبلی مانند کتاب‌ها، فیلم‌ها و نمایش‌ها دسترسی داشته باشید. در برخی موارد، ممکن است محدودیت‌هایی در دسترسی به برنامه‌ها و محتوای خریداری‌شده قبلی به دلیل وقفه‌های ارائه‌دهنده خدمات داشته باشید.
 

بانک من تحریم شده است، تکلیف اشتراک من چه می شود؟

اگر در یک منطقه تحریم‌شده نیستید، اشتراک شما باید تا پایان چرخه صورت‌حساب‌تان فعال باقی بماند و تا زمانی که یک روش پرداخت اولیه یا پشتیبان پذیرفته‌شده در حال حاضر در اشتراک داشته باشید، باید تمدید شود. در لینکی که گوگل معرفی کرده می‌توانید درباره روش‌های پرداخت اشتراک بیشتر بدانید.
 
با این حال، کاربران در برخی مناطق ممکن است به دلیل وقفه‌های ارائه‌دهنده خدمات، با اشتراک‌ها مشکل داشته باشند.
 

من در منطقه ای زندگی می کنم که تحریم شده است، آیا همچنان می توانم به اشتراک های خود دسترسی داشته باشم؟

در پایان چرخه صورت‌حساب فعلی، اشتراک شما لغو خواهد شد. می توانید وضعیت اشتراک های خود را در مرکز اشتراک ها مشاهده کنید.
 

اگر در منطقه ای زندگی می کنم که تحریم شده یا بانک من تحریم شده است، می توانم برای خرید اخیر بازپرداخت دریافت کنم؟

Google برای اکثر خریدهای گوگل پلی بازپرداخت نمی کند. با این حال استثناهایی وجود دارد. شما می توانید اینجا بیشتر بیاموزید. کاربران در مناطق آسیب دیده ممکن است محدودیت هایی را تجربه کنند.
 

اگر دیگر در یک منطقه تحریم شده زندگی نکنم چه کاری می توانم انجام دهم؟

شما می توانید درخواست تجدید نظر را در اینجا ارسال کنید. همچنین می توانید یاد بگیرید که چگونه مشکلات پرداخت را در حساب خود برطرف کنید.
 

چه زمانی این تحریم ها برداشته می شود؟

ما متعهد به پیروی از تمامی تحریم‌ها و قوانین مطابقت تجاری هستیم و به نظارت بر آخرین دستورالعمل‌ها از جمله لغو تحریم‌ها ادامه می‌دهیم.
 

من در منطقه ای زندگی می کنم که تحریم شده است، چگونه می توانم وضعیت درخواست بازپرداخت را ببینم؟

متأسفانه در حال حاضر نمی توانیم به شما کمک کنیم.


 


منبع:

1401/03/28
08:59:42
5.0 / 5
893
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
از دست ندهید!