موتور جستجوی چینی بایدو خودروی خودران تولید کرد


موتور جستجوی چینی بایدو (Baidu) خودروی خودران جدیدی را با فرمان قابل جدا شدن بنام آپولو گو تولید می کند.

به گزارش لینك بگیر دات كام، شرکت بایدو یک شرکت پیشرو در زمینه هوش مصنوعی با پایه اینترنت قوی، امروز از نسل بعدی خودروی کاملا خودمختار (AV) Apollo RT6 خود، یک مدل تمام الکتریکی و آماده تولید با فرمان قابل جدا شدن، رونمایی کرد. آپولو RT6 که برای محیط‌های پیچیده شهری طراحی شده است، در سال 2023 در چین در آپولو گو، سرویس سواری خودکار Baidu راه‌اندازی می‌شود. با هزینه هر واحد 250000 یوان (37000 دلار)، ورود آپولو RT6 قرار است استقرار AV را در مقیاس تسریع کند و جهان را به آینده تحرک مشترک بدون راننده نزدیک‌تر کند.

  • آپولو RT6 به طور هدفمند برای رانندگی کاملاً خودمختار طراحی شده است، با یک فرمان قابل جدا شدن برای تجربه همه کاره تر در خودرو با فضای بازتر.
  • آپولو RT6 با کاهش چشمگیر هزینه تولید 250000 یوان برای هر دستگاه، قرار است از سال 2023 به سرویس سواری آپولو گو بپیوندد و به طور مداوم به ده ها هزار دستگاه برسد.
  • این مدل، با قابلیت رانندگی خودکار L4، دارای 1200 TOPS قدرت محاسباتی و معماری حسگر قوی برای محیط های پیچیده شهری است.
 

درباره بایدو

ماموریت بایدو که در سال 2000 تأسیس شد، ساده‌تر کردن دنیای پیچیده از طریق فناوری است. بایدو یک شرکت پیشرو در زمینه هوش مصنوعی با پایه اینترنت قوی است که در NASDAQ تحت عنوان "BIDU" و HKEX تحت "9888" معامله می کند. یک Baidu ADS نماینده هشت سهم عادی کلاس A است.


رابین لی، مدیرعامل بایدو اظهار داشت: این کاهش هزینه عظیم، ما را قادر خواهد ساخت از دهها هزار خودروی خودران در سراسر چین استفاده نمائیم. ما به سمت آینده ای حرکت می نماییم که استفاده از روبوتاکسی، نصف هزینه کرایه تاکسی هم اکنون خواهد بود.

خودروی جدید نیازی به دخالت انسانی ندارد و مجهز به هشت لیدار و ۱۲ دوربین است. لیدار، سیستم شناسایی مشابه رادار است که بجای امواج رادیویی، از نور لیزر پالسی استفاده می نماید.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در کنفرانسی با سرمایه گذاران در آوریل اظهار داشته بود: این شرکت می خواهد تولید انبوه روبوتاکسی خود بدون فرمان یا پدال را در سال ۲۰۲۴ شروع کند و پیش بینی کرده بود کرایه روبوتاکسی نصف بلیت اتوبوس خواهد بود. شرکت وایمو آلفابت هم سال میلادی گذشته یک روبوتاکسی بدون فرمان رونمایی و اعلام نموده بود خودرو های کاملا خودران خودرا در سالهای آتی در آمریکا عرضه خواهدنمود. با این وجود، خودروسازان و شرکتهای فناوری جهان همچنان در انتظار موافقت رگولاتورها جهت استفاده از چنین خودروهایی در دنیای واقعی هستند.

نایب رییس بایدو در کنفرانسی اظهار داشته بود: این خودروی بدون فرمانی به محض اینکه مورد تایید مقامات چینی قرار گیرد، وارد جاده ها خواهد شد و توانمندی هدایت خودرو در خودروی خودران جدید بایدو، برابر با راننده ماهری است که بیش از ۲۰ سال تجربه رانندگی داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، بایدو که واحد رانندگی خودران آپولو را در سال ۲۰۱۷ تاسیس کرد، یکی از شرکتهای چینی است که تلاش می کنند به استفاده از خودرو های خودران جامه واقعیت بپوشانند.
 

سرفصلهای این پست:
1401/04/31
14:22:28
5.0 / 5
691
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱