در اتحادیه اروپا مطرح شد؛

افزایش امنیت دستگاه های هوشمند


با اتصال خانه‌های ما به اینترنت، فرصت‌ های دخالت برای هکرها در زندگی ما و ایجاد آسیب در حال افزایش است.

اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا در سخنرانی خود در سال 2021 گفت: "اگر همه چیز متصل باشد، همه چیز را می توان هک کرد."

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، بر مبنای سند کمیسیون اروپا که روز پنجشنبه رویترز مشاهده کرد، دستگاه‌های هوشمند متصل به اینترنت مانند یخچال‌ها و تلویزیون‌ها باید از قوانین سخت‌گیرانه امنیت سایبری اتحادیه اروپا پیروی کنند یا در خطر جریمه یا ممنوعیت از اتحادیه اروپا باشند. در صورتی که سازندگان این وسایل قوانین یاد شده را رعایت نکرده و کاربران را در معرض خطر حملات سایبری قرار دهند جریمه شده یا فعالیت آنها در اتحادیه اروپا ممنوع می شود.


نگرانی ها در مورد حملات سایبری در سال های اخیر بدنبال مزاحمت پرحجم هکرها که به کسب و کارها لطمه می رسانند و باج های هنگفتی را طلب می کنند، بالا رفته است.
اتحادیه اروپا پیشنهاد خودرا که بعنوان قانون مقاومت سایبری شناخته می شود در ۱۳ سپتامبر به طور رسمی اعلام خواهدنمود. احیانا پس از دریافت نظرات کشورهای اتحادیه اروپا این پیشنهاد به قانون تبدیل خواهد شد.

شرکت‌ها باید ظرف 24 ساعت پس از آگاهی از مسائل، آژانس امنیت سایبری اتحادیه اروپا ENISA را از حوادث مطلع کنند و اقداماتی را برای مقابله با مشکلات انجام دهند. واردکنندگان و توزیع کنندگان موظف خواهند بود که مطابقت محصولات با قوانین اتحادیه اروپا را تأیید کنند.


در این سند آمده است که تولیدکنندگان باید خطرات امنیت سایبری محصولات خودرا ارزیابی کرده و رویه های مناسب را برای رفع مشکلات اتخاذ کنند. همینطور شرکتها باید ظرف ۲۴ ساعت پس از آگاهی از حملات سایبری، آژانس امنیت سایبری اتحادیه اروپا را آگاه کنند و اقداماتی را برای مقابله با مشکلات انجام دهند. واردکنندگان و توزیع کنندگان موظف خواهند بود که مطابقت محصولات خود با قوانین اتحادیه اروپا را تأیید کنند.


در عین حال اگر شرکتها قوانین مذکور را رعایت نکنند، مقامات نظارتی در هر کشور می توانند «ممنوع کردن یا محدود کردن عرضه آن محصول در بازار ملی، خارج کردن یا جمع آوری آن از بازار را بررسی کنند».

نادیده گرفتن این قوانین می تواند برای شرکتها جریمه هایی تا ۱۵ میلیون یورو یا تا ۲.۵ درصد از کل گردش مالی جهانی آنها، (هر کدام که بیشتر باشد)، یا جریمه های کمتر برای تخلفات سبک تر به همراه داشته باشد.
 


منبع:

1401/06/18
22:51:03
5.0 / 5
444
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴