اطلاعات مسابقه کد نویسی


به گزارش لینک بگیر دات کام، چهارمین دوره مسابقات کدنویسی مبهم (Spaghetti contest 4) در تاریخ 13 بهمن ماه جاری به کوشش دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، گروه فناوری اطلاعات شریف (Sharif ICT Group) با حمایت راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین دوره مسابقات کدنویسی مبهم "Spaghetti contest 4" را روز پنج شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهدنمود.

مسابقه کدنویسی مبهم چیست؟

هدف از برگزاری این مسابقه تخمین مهارت شرکت کنندگان در نوشتن کدهای ناخوانا یا در اصطلاح برنامه نویسان همان کد کثیف (Dirty Code) است. یک برنامه را هنگامی ناخوانا می نامیم که اگر کد برنامه را در اختیار برنامه نویس دیگر قرار دهیم و او معنای تک تک دستورات برنامه را بداند، شیوه کنار هم چیده شدن دستورات و پرش های تو در توی میان آنها به حدی پیچیده و گیج کننده باشد که برنامه نویس بدون اجرای این برنامه، نتواند سردر آورد که خروجی برنامه چیست؟
این مسابقه فقط یک رقابت فنی بین افراد نیست، بلکه قرار است در این رویداد دانش و مهارت برنامه نویسی شرکت کنندگان افزایش یابد و مهارت و دانش کسب شده در صنعت فناوری اطلاعات کشور مورد استفاده قرار گیرد و شرکت کنندگان مسابقه بعد از این رویداد وارد بازار کار کشور شوند.

مخاطبان مسابقه کدنویسی

مخاطبین این رویداد دانشجویان و برنامه نویسان هستند، شرکتها و سازمان های فعال در زمینه برنامه نویسی برای استفاده از خروجی های مسابقات هم می توانند در این رویداد حاضر شوند.
از مزایای شرکت در مسابقات برای برنامه نویسان میتوان به یادگیری (بررسی کدهای مختلف، نوشتن کد جدید و ارتباط مستمر با تیم داوری، باعث افزایش سطح علمی و مهارت افراد می شود)، تمرین (ارسال کدهای مبهم برای تیم داوری، مشاوره و گرفتن تایید فرصتی را برای محک زدن توانایی افراد فراهم می آورد)، رقابت (آزمون انتخابی و آزمون نهایی محل اصلی رقابت بین افراد برتر هستند و نشان دهنده مهارت افراد در برنامه نویسی هستند)، استخدام در شرکتهای معتبر (پس از برگزاری مسابقات، برای تیم های برتر امکان استخدام در شرکتهای معتبر فعال در زمینه فناوری اطلاعات که از برگزاری این رویداد حمایت کرده اند، وجود دارد)، اشاره نمود.

زمان برگزاری مسابقه کد نویسی

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، آخرین فرصت ثبت نام در این رویداد تا ۳۰ دیماه جاری است.

علاقه مندان به مسابقات کدنویسی مبهم می توانند جهت اطلاع از روند برگزاری مسابقه، قوانین و ثبت نام به وبسایت http: //spaghetticontest.sharif.ir وارد شوند.


 

1401/10/12
23:04:59
5.0 / 5
439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱