قطعی کوتاه مدت شبکه های اجتماعی


لینک بگیر دات کام: پلتفرم ویدیویی یوتیوب گوگل و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام متا اواخر چهارشنبه با قطعی کوتاهی مواجه شدند.
شبکه اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گروه‌هایی (عموماً فردی یا سازمانی) تشکیل شده‌است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوستان، خویشاوندان، لینک‌های وب، و سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی) به هم وصل هستند.

تحلیل شبکه‌های اجتماعی روابط اجتماعی را با اصطلاحات رأس و یال می‌نگرد. به بیان دیگر، در ساده‌ترین شکل، یک شبکهٔ اجتماعی نگاشتی از تمام یال‌های مربوط، میان رأس‌های مورد مطالعه است. رأس‌ها، بازیگران فردی درون شبکه‌ها و یال‌ها، روابط میان این بازیگران هستند. انواع زیادی از یال‌ها می‌تواند میان رأس‌ها وجود داشته باشد.

برخی از معروفترین و البته محبوب ترین این شبکه های اجتماعی، یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام و توییتر می باشند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سرویس ویدئویی یوتیوب آلفابت اظهار داشت صفحه خانگی یوتیوب که برای تعدادی از کاربران قطع شده بود، قابل دسترس شده است. این شرکت بدون اشاره به شمار کاربرانی که با مشکل دسترسی روبرو شده بودند، اظهار داشت صفحه خانگی یوتیوب برای همه نیازهای ویدئویی شما، قابل دسترس خواهد بود.


اطلاعات وب سایت رصد قطعی داون دتکتور نشان داد: در اوج این اختلال، بیش از ۶۰ هزار کاربر مشکل دسترسی به اپلیکیشن یوتیوب را در آمریکا گزارش کرده بودند و تا ساعت ۷ و ۲۰ دقیقه بعدازظهر روز چهارشنبه به وقت کرانه شرقی آمریکا، شمار گزارش های اختلال، به ۷۰۰ مورد کم شد.

اختلال فیس بوک و اینستاگرام

اپلیکیشن های شبکه اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام متا هم پس از یک قطعی موقتی، قابل دسترس شدند. این شرکت اظهار داشت مشکل فنی که این سرویس ها را برای هزاران کاربر مختل کرده بود، حل شده است.

سخنگوی شرکت متا به رویترز گفت: مشکل فنی سبب شد تعدادی از کاربران مشکل دسترسی به محصولات ما را پیدا کنند. ما این مشکل را به سرعت ممکن حل کردیم.

در اوج این اختلال، کاربران فیس بوک بیش از ۱۱ هزار گزارش اختلال و کاربران اینستاگرام حدود هفت هزار مورد را به وب سایت داون دتکتور گزارش کردند. شمار این اختلالات تا ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه بعدازظهر چهارشنبه به وقت کرانه شرقی آمریکا، برای اینستاگرام به ۱۱ مورد و فیس بوک به ۸۱ مورد کاهش پیدا کرد.

بازگشت توییتر پس از اختلال کوتاه

ایلان ماسک، مالک توییتر اظهار داشت این اپلیکیشن شبکه اجتماعی بعد از آن که روز چهارشنبه برای تعدادی از کاربران غیرقابل دسترس شده بود، تا پایان روز به وضع عادی بازخواهد گشت.

ماسک بامدادان پنج شنبه در توییتی نوشت: مشکلات داخلی و بیرونی مختلفی به طور همزمان برای اپلیکیشن توییتر به وجود آمد و این سرویس تا اواخر امشب به وضع عادی برخواهد گشت.

طبق آمار داون دتکتور، توییتر در ساعت ۵ بعدازظهر به وقت کرانه شرقی، برای حدود ۹ هزار کاربر در آمریکا قطع بود و شمار قطعیها تا ساعت ۶، به ۲۵۰۰ مورد کم شد.

حساب پشتیبانی توییتر در توییتی اظهار داشت توییتر ممکنست برای تعدادی از کاربران کار نکند. بابت این مشکل متاسفیم. ما از این مشکل مطلع بوده و برای حل آن در تلاشیم.

بر اساس گزارش رویترز، وب سایت اینفورمیشن گزارش کرد ماسک روز چهارشنبه از کارمندان توییتر کار روی قابلیت های جدید را متوقف کرده و بجای آن، به حداکثر کردن ثبات سیستم متمرکز شوند. 

1401/11/20
19:48:15
5.0 / 5
422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳