علت تغییر ساعت در بعضی گوشی های همراه


لینک بگیر دات کام: سازمان تنظیم مقررات درباب تغییر ساعت در بعضی گوشیهای موبایل اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، سازمان تنظیم مقررات در مورد تغییر ساعت در بعضی گوشی ها اطلاعیه ای صادر کرد که به شرح زیراست:
با توجه به تغییر ساعت برخی تلفن های همراه و سامانه ها نکاتی جهت آگاهی هموطنان به شرح زیر عرضه می شود.
- عدم تغییر ساعت تابستانی یا به عبارتی عدم اعمال DST(Daylight Saving Time) برمبنای قانون مصوب مجلس شورای از شروع سال ۱۴۰۲، پس از ابلاغ قانون در اول خرداد ماه ۱۴۰۱ با پیگیری های به عمل آمده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از مراجع جهانی همچون ICANN و IANA در نسخه های به روز رسانی شده زمان کشورها منتشر و همین طور در سرورهای زمانی نظیر time.is هم از حدود ۶ ماه قبل تغییرات لازم اعمال شده است.
- مکاتبه و پیگیری لازم از اپراتورهای همراه هم از چند ماه قبل انجام شده و آنها هم تغییرات لازم را در سطح شبکه اعمال کرده و سامانه های خویش را به روز رسانی نموده اند.
ضمن اینکه در سایر عرضه دهندگان خدمات هم پیشبینی لازم انجام گرفته و در سرورهای زمانی داخل کشور اعمال تغییرات از قبل انجام گرفته است و سامانه هایی که از این مراجع برای تنظیم ساعت بهره برده اند بدون مشکل عرضه خدمات الکترونیکی داشته اند.
-لازم به ذکر است به جهت این که در گوشی های تلفن همراه عدم تغییر ساعت تابستانی بصورت خودکار رخ دهد لازم است دو اقدام انجام گیرد ابتدا باید شبکه اپراتورها با سرورهای جهانی بر طبق این سیاست جدید (عدم اعمال ساعت تابستانی) تنظیم شود که از قبل پیشبینی های لازم برمبنای پیگیری وزارت ارتباطات انجام گرفته و کلیه تغییرات لازم در سامانه ها و تجهیزات شبکه اپراتور ها اعمال شده است.
اما اقدام دیگر در سمت گوشی کاربران است که تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه برمبنای مراجع معتبر بین المللی باید نسخه های به روز رسانی گوشی های تلفن همراه خویش را منتشر می کردند تا عدم اعمال تغییر ساعت تابستانی بصورت خودکار انجام گیرد. اغلب تولید کنندگان گوشی نسخه های به روز رسانی شده خویش را منتشر نموده اند اما در بعضی گوشی های تلفن همراه که تنظیمات توسط تولید کننده به روز نشده اند با مشکل رو به رو شده اند.
لذا پیگیری لازم از سایر تولید کنندگان گوشی که به عدم تغییر ساعت تابستانی در ایران توجه لازم را نداشته اند درحال انجام می باشد تا اقدام به حل این مشکل نمایند. مراکز تماس اپراتورهای تلفن همراه هم آماده عرضه راهنمایی درمورد هرگونه تنظیم وبه روز رسانی به کاربران هستند.
 


منبع:

1402/01/02
13:45:52
5.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴