ایلان ماسك مدعی شد:

دسترسی کامل دولت آمریکا به پیام های کاربران توییتر


لینک بگیر دات کام: ایلان ماسک در مصاحبه ای ادعا نمود دولت آمریکا به پیام های مستقیم خصوصی کاربران توییتر دسترسی کامل داشته و دانستن این مطلب او را متحیر کرده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مالک میلیاردر توییتر در مصاحبه ای با تاکر کارلسون، مجری فاکس نیوز، اظهار داشت: از پی بردن به توانایی دولت برای خواندن پیام های مستقیم کاربران در پلت فرم توییتر، شوکه شده است.

ماسک که بتازگی یک شرکت هوش مصنوعی به نام X.AI را تاسیس کرده است، در مصاحبه ای که مقرر است روز سه شنبه پخش شود، به کارلسون اظهار داشت: میزان دسترسی سازمان های دولتی آمریکا به همه آنچه در توییتر می گذرد، من را متحیر کرد. من از این مساله باخبر نبودم.

ماسک در پاسخ به سوال کارلسون که پرسید آیا این شامل پیام های مستقیم کاربران می شود؟ پاسخ مثبت داد.

ماسک همین طور نگرانی خودرا نسبت به تازه ترین موج هوش مصنوعی ابراز کرد و به کارلسون اظهار داشت: بر این باور است که این فناوری، از پتانسیل نابودی برخوردارست.

مدیرعامل توییتر اظهار داشت: هوش مصنوعی از نظر پتانسیلی که دارد، هر اندازه هم کم در نظر گرفته شود، خطرناک تر از به عنوان مثال، طراحی یا تعمیر و نگهداری اشتباه هواپیما یا تولید خودروی بد است.

این اظهارات در حالی از طرف ماسک مطرح گردیده است که او درگیر اختلاف دیگری با رادیو عمومی ملی آمریکا (NPR) به عنوان یک سازمان خبری مستقل شده است.

رادیو عمومی ملی آمریکا (NPR) تصمیم گرفته است استفاده از توییتر را در چهارم آوریل متوقف نماید. این تصمیم بعد از آن گرفته شد که توییتر به حساب کاربری رادیو عمومی ملی آمریکا، برچسب "رسانه وابسته به دولت آمریکا" زد. سخنگوی رادیو ملی آمریکا با انتشار اطلاعیه ای، اصرار کرد ما ارسال توییت از این حساب را تا آن زمان که توییتر در این زمینه توضیح ندهد، متوقف کردیم و به توییت از حسابهای دیگری که برچسب نادرست ندارند، ادامه می دهیم.

رادیو عمومی ملی آمریکا همین طور توضیح درباره ی حساب خودرا بروزرسانی کرد و نوشت: رادیو عمومی ملی آمریکا، یک سازمان خبری مستقل است که متعهد است مردم را درباره ی دنیای پیرامونشان باخبر کند. می توانید ما را هر جای دیگری که خبر می خوانید، پیدا کنید.

بر اساس گزارش وب سایت هیل، کارین ژان پی یر، سخنگوی کاخ سفید در اطلاعیه ای اعلام نمود: ان پی آر، یک سازمان خبری مستقل است و اگر کسی بخواهد پوشش آنرا دنبال کند، واضح است که آنها در حقیقت یک سازمان خبری مستقل هستند.
1402/01/28
18:20:13
5.0 / 5
447
تگهای مطلب: توییتر , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴