تهدید گوگل توسط اروپا


به گزارش لینک بگیر دات کام، قانونگذاران اتحادیه اروپا اعلام نمودند گوگل احتمالات مجبور شود کسب و کار فناوری تبلیغاتی خویش را برای مرتفع ساختن نگرانی ها در رابطه با عملکردهای ضد رقابتی اش بفروشد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، قانونگذاران اتحادیه اروپا همین طور تهدید کردند شدیدترین مجازات را برای شرکت تعیین خواهند کرد. کمیسیون اتحادیه اروپا اتهامات خود مقابل گوگل را در حالی اعلام نموده که تحقیقات درباره ی رفتارهای گوگل مانند ترجیح خدمات تبلیغاتی خود بر دیگران را از ۲ سال قبل آغاز نموده بود.

این عملکرد گوگل نیز ممکنست به جریمه ای تا سقف ۱۰ درصد درآمد جهانی اش منجر شود. این خطری بزرگ برای گوگل شمرده می شود برای اینکه فناوری تبلیغاتی شرکت درآمدزاترین بخش شرکت بوده و ۷۹ درصد درآمد شرکت در سال قبل را تامین کرده است. در سال ۲۰۲۲ میلادی درآمد تبلیغاتی در خدمات مختلف مانند جستجو، جی میل، گوگل پلی، گوگل مپس، یوتیوب ادورتز، گوگل اد منیجر، اد ماب و اد سنس به ۲۲۴.۵ میلیارد دلار رسید.

مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا اعلام نمود گوگل باید بخشهایی از کسب وکار فناوری تبلیغاتی خودرا بفروشد برای اینکه تغییر عملکرد شرکت احتمالاً تاثیری در رفتارهار ضد رقابت آن نخواهد داشت. وی در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: به عنوان مثال گوگل می تواند بخش ابزارهای فروش خود، DFP و AdX را بفروشد. با انجام این کار تضاد منافع تمام می شود. البته می دانم این اظهار نظر تاثیرگذاری است اما انعکاسی از ماهیت بازارها، چگونگی عملکرد آنها است و همین طور نشان میدهد چرا یک تعهد رفتاری خارج از بحث است. گوگل مخالفت خود با اتهامات کمیسیون را اعلام نمود.
 


منبع:

1402/03/26
22:39:26
5.0 / 5
371
تگهای مطلب: تبلیغات , گوگل , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
از دست ندهید!