گوگل به دیوان دادگستری اتحادیه اروپا پناه برد


به گزارش لینک بگیر دات کام، گوگل در دیوان دادگستری اتحادیه اروپا، آخرین کوشش برای فرار از جریمه ضد انحصارطلبی 2.6 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا که برای سوءاستفاده این شرکت آمریکایی از سرویس خریدش اعمال شده است را انجام داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پس از اینکه دادگاه عمومی در سال ۲۰۲۱ با درخواست این شرکت برای لغو جریمه صادر شده توسط مارگرت وستاگر، مسئول ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ مخالفت کرد، گوگل این دفعه به دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مراجعه کرده است.

در قانون ضد تراست ایالات متحده، انحصار یک رفتار انحصاری غیرقانونی است. دسته‌بندی‌های اصلی رفتارهای ممنوعه شامل معامله انحصاری، تبعیض قیمت، امتناع از عرضه تسهیلات ضروری، گره زدن محصول و قیمت‌گذاری غارتگرانه است. انحصارطلبی طبق بخش 2 قانون ضد تراست شرمن 1890 یک جرم فدرال است. این یک مفهوم حقوقی خاص دارد که موازی با "سوء استفاده" از موقعیت مسلط در قانون رقابت اتحادیه اروپا، بر اساس ماده 102 TFEU است. همچنین غیرقانونی است. استرالیا تحت قانون رقابت و مصرف کننده 2010 (CCA). بخش 2 قانون شرمن بیان می کند که هر شخصی که "... هر بخشی از تجارت یا تجارت را در بین چندین ایالت یا با کشورهای خارجی در انحصار خود درآورد، مرتکب جرم تلقی می شود." بند 2 نیز «تلاش برای انحصار» و «توطئه برای انحصار» را ممنوع کرده است. به طور کلی این بدان معنی است که شرکت ها ممکن است به روش هایی که برخلاف موارد قبلی تشخیص داده شده است، عمل نکنند.

این نخستین جریمه از سه جریمه برای شیوه های ضد رقابتی است که در یک دهه گذشته، مجموعا ۸.۲۵ میلیارد یورو برای گوگل هزینه داشته است. توماس گراف، وکیل گوگل می گوید کمیسیون اروپا نتوانسته است نشان دهد که برخورد متفاوت این شرکت با رقیبان، سودجویانه بوده و برخورد متفاوت، به معنای یک رفتار ضد رقابتی نیست.

اما فرناندو کاستیلو دو لا توره، وکیل کمیسیون اروپا، این استدلال گوگل را رد و اظهار داشت این شرکت از الگوریتم های خود بهره برده است تا به شکل غیرمنصفانه، به نفع سرویس خرید مقایسه قیمت خود عمل کند که نقض قوانین ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا بشمار می رود. دیوان دادگستری اتحادیه اروپا، حکم خود در مورد این درخواست را در ماه های آینده اعلام خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، این پرونده و دو پرونده دیگر در ارتباط با سیستم عامل اندروید و سرویس تبلیغات «اَد سنس»، در مقایسه با پرونده اتحادیه اروپا در مورد کسب و کار تبلیغات دیجیتالی گوگل، هیچ محسوب می شوند. رگولاتورهای این بلوک در ژوئن تهدید کردند که این شرکت را تجزیه می کنند.

 

1402/06/30
14:23:02
5.0 / 5
388
تگهای مطلب: گوگل , اندروید , دیجیتال , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵