حاشیه جلسه دولت

وزیر ارتباطات: 4 میلیون خانوار زیر پوشش شبکه فیبر نوری قرار گرفته اند


به گزارش لینک بگیر دات کام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح کرد: تا این لحظه ۴ میلیون خانوار زیر پوشش شبکه فیبر نوری قرار گرفته اند و تا آخر سال این رقم به ۸ میلیون خانوار خواهد رسید.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور، در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، بیان نمود: در مورد گسترش فیبر نوری حالا در بیشتر از ۱۵۰ شهر کار شروع شده است. در حدود ۷۰ شهر هم کار به اتمام رسیده است. در ۵۰۰ شهر هم مقدمات انجام کار یعنی توافق با شهرداری ها و مدیریت شهری صورت گرفته است. حالا حدود ۴ میلیون خانوار زیر پوشش قرار گرفته اند. این امکان فراهم است برای آنان تا از این شبکه استفاده نمایند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: تا آخر سال هم ۸ میلیون خانوار زیر پوشش فیبر نوری قرار می گیرند. یک اتفاق بسیار بزرگی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه خاطرنشان کرد: این اتفاق بزرگ سرعت ها در قیاس با وضعیت موجود که حالا میانگین سرعت ارتباط ثابت ۱۲ مگابیت بر ثانیه است را حدود ۷۰ الی ۸۰ برابر بالا می برد. نخستین استانی که به شکل کامل تمام شهرها و مرکز استان زیر پوشش قرار می گیرد استان گلستان است که ان شاءالله ظرف یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در مورد رویدادهای فضایی، ان شاءالله تا آخر سال چند رویداد فضایی دیگر هم خواهیم داشت. به فضل الهی هم پرتاپ های گوناگونی خواهیم داشت که به مرور اعلام خواهد شد. رونمایی هایی هم از دستاوردهای جدید فضایی کشور خواهیم داشت که به مرور اعلام خواهد شد. یکی کپسول زیستی است که ان شاءالله در آینده نزدیک و ظرف چند ماه آینده تست زیر مداری آن صورت خواهد گرفت. برای اعزام فضانورد و موجود زنده به فضا برای تحقیقات فضایی، به محفظه ای نیاز است که موجود زنده یا فضانورد در آن قرار می گیرد. به آهن کپسول زیستی می گویند. ما درحال پیمودن مراحل اولیه در این مورد هستیم.
ایشان در ادامه تصریح کرد: تست های اولیه در چارچوب آزمایش فضایی در حال انجام می باشد. ان شاءالله بتوانیم در افق پنج سال آینده فضانورد ایرانی در فضا داشته باشیم.
منبع:

1402/07/13
01:45:14
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴